Aktuelnosti Vesti Društvo Konkursi i obaveštenja

Raspisan Javni oglas za davanje u zakup i na korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini

Na osnovu člana 64. stav 3. Zakona o poljoprivrednom zemljištu (“Službeni glasnik RS”, broj 62/06, 65/08-dr zakon, 41/09, 112/2015, 80/17 i 95/18-dr zakon), Uredbe o uslovima, načinu i postupku za davanje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini na korišćenje u nepoljoprivredne svrhe (Sl. glasnik RS br. 99/22), Pravilnika o uslovima i postupku davanja u zakup i na korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini („Sl. glasnik RS“ br.16/2017, 111/2017, 18/2019, 45/2019, 3/2020, 25/2020, 133/2020 i 63/2021), Godišnjeg programa zaštite, uređenja i korišćenja poljoprivrednog zemljišta i člana 2 Odluke o određivanju nadležnog organa za sprovođenje postupka davanja u zakup poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini («Službeni list opštine IVANJICA» broj 2/2009), Predsednik opštine IVANJICA je dana 15.11.2022. godine, doneo

ODLUKU

O RASPISIVANJU JAVNOG OGLASA ZA DAVANJE U ZAKUP I NA KORIŠĆENJE
POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA U DRŽAVNOJ SVOJINI

U OPŠTINI IVANJICA
i raspisuje

O G L A S

ZA DAVANJE U ZAKUP I NA KORIŠĆENJE POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA U DRŽAVNOJ
SVOJINI U OPŠTINI IVANJICA

I

– Predmet javnog nadmetanja –

  1. Raspisuje se oglas za davanje u zakup i na korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini po uslovima prvog kruga ( u daljem tekstu: Javni oglas) u opštini IVANJICA u sledećim katastarskim opštinama:
KOBroj jedinice javnog nadmetanjaPovršina (ha)Početna cena (din/ha)Depozit (din) 50%Period zakupaOsnov raspolaganja/Stepen zaštite
Močioci10,721218.165,466.550,4615 
Močioci20,307818.165,462.795,6615 
Močioci30,93764.018,971.884,0915 
Močioci40,15494.411,75341,6915 
Močioci50,54118.845,942.393,2715 
Preseka60,24103.632,86437,7615 
Preseka71,09303.632,851.985,3515 
Preseka81,47804.411,743.260,2815 
Preseka92,09154.411,744.613,5815 
Preseka102,50634.411,745.528,5715 
Preseka112,33714.411,745.155,3415 
Preseka120,33303.632,85604,8715 
Preseka130,18083.632,85328,4115 
Preseka140,182813.407,661.225,4615 
Preseka150,11333.632,83205,8015 
Preseka160,37174.411,73819,9215 
Preseka170,26693.632,86484,8015 
Preseka181,10743.632,852.011,5115 
Preseka192,88093.632,855.232,9415 
Preseka201,50966.703,835.060,0515 
Preseka210,645213.407,674.325,3115 
Preseka221,94446.703,836.517,4615 
Preseka230,23173.632,84420,8715 
Preseka240,78903.632,851.433,1615 
Preseka250,07766.703,87260,1115 
Preseka260,46086.703,821.544,5615 
Preseka270,48736.703,841.633,3915 
Preseka280,96643.632,851.755,3915 
Preseka290,64653.632,851.174,3215 
Preseka300,32633.632,85592,7015 
Preseka310,71546.703,832.397,9615 
Preseka320,42223.632,85766,8915 
Preseka330,250913.407,651.681,9915 
Preseka341,32676.703,834.446,9915 
Preseka351,28206.703,834.297,1615 
Preseka360,42836.703,831.435,6315 
Preseka370,74916.703,832.510,9215 
Preseka380,675413.407,674.527,7715 
Preseka390,384613.407,672.578,2915 
Preseka400,25626.703,83858,7615 
Preseka410,60234.411,741.328,6015 
Preseka420,903418.165,468.205,3415 
Preseka430,134713.407,65903,0115 
Preseka440,071413.407,70478,6515 
Preseka450,172513.407,651.156,4115 
Preseka460,081113.407,64543,6815 
Preseka471,25114.411,742.759,7615 
Preseka480,25264.411,76557,2015 
Preseka491,044513.407,677.002,1615 
Preseka500,82046.703,832.749,9115 
Preseka510,195013.407,691.307,2515 
Preseka520,201113.407,661.348,1415 
Preseka530,168813.407,641.131,6115 
Preseka540,799313.407,675.358,3815 
Preseka550,880813.407,675.904,7415 
Preseka560,13346.703,82447,1515 
Preseka570,034513.407,54231,2815 
Preseka580,28313.632,85514,2315 
Preseka590,43783.632,85795,2315 
Preseka600,94983.632,851.725,2415 
Preseka610,85446.703,832.863,8815 
Preseka620,50326.703,841.686,6815 
Preseka630,16414.411,76361,9815 
Bedina Varoš640,492211.028,792.714,1815 
Bedina Varoš650,098211.028,82541,5115 
Bedina Varoš660,043222.057,64476,4415 
Bedina Varoš670,054422.057,54599,9715 
Bedina Varoš680,148411.028,77818,3415 
Bratljevo690,726112.044,374.372,7115 
Bratljevo700,109911.028,75606,0315 
Bratljevo710,541313.407,673.628,7915 
Bratljevo720,26174.411,73577,2815 
Bratljevo730,666027.247,039.073,2615 
Bratljevo740,636918.165,465.784,7915 
Bratljevo750,04394.411,8596,8415 
Bratljevo760,10684.411,70235,5915 
Bratljevo770,299022.057,563.297,6115 
Brezova780,032118.165,42291,5615 
Brezova790,30904.411,75681,6115 
Brezova800,099418.165,49902,8215 
Brezova810,041022.057,56452,1815 
Brezova820,006035.031,67105,1015 
Brezova830,055822.057,53615,4115 
Brezova840,139918.165,481.270,6715 
Brezova850,083322.057,50918,7015 
Brezova860,32319.082,731.467,3215 
Brezova870,141122.057,551.556,1615 
Brezova880,37279.082,721.692,5715 
Brezova891,14429.082,735.196,2315 
Brezova900,15635.514,27430,94153.zona
Brezova910,25895.514,29713,82153.zona
Brezova920,68505.514,281.888,64153.zona
Brezova930,83235.514,272.294,76153.zona
Brezova940,31175.514,28859,40153.zona
Brezova950,35585.514,28980,99153.zona
Brezova960,12995.514,24358,15153.zona
Brezova970,100022.057,601.102,8815 
Brezova980,131911.028,81727,3515 
Brezova990,081711.028,76450,5315 
Brezova1000,05785.449,83157,5015 
Brezova1010,048013.623,54326,9615 
Brezova1021,143722.057,5612.613,6215 
Brezova1031,310210.191,646.676,5515 
Brezova1041,77394.411,743.912,9915 
Brusnik1050,25195.514,29694,52153.zona
Brusnik1060,47965.514,281.322,32153.zona
Brusnik1070,36935.514,271.018,21153.zona
Brusnik1080,34115.514,28940,46153.zona
Brusnik1090,41465.514,281.143,11153.zona
Brusnik1101,32655.514,273.657,34153.zona
Brusnik1115,04235.514,2713.902,31153.zona
Brusnik11226,34435.449,8771.786,5115 
Brusnik1131,26895.514,273.498,53153.zona
Brusnik1142,15795.514,275.949,62153.zona
Brusnik1150,09025.514,30248,69153.zona
Brusnik1160,52585.514,261.449,70153.zona
Brusnik1170,16445.514,29453,27153.zona
Brusnik1181,46325.514,274.034,24153.zona
Brusnik1193,16845.514,278.735,71153.zona
Brusnik1200,29245.514,26806,19153.zona
Brusnik1210,14805.514,26408,06153.zona
Brusnik1220,11215.514,27309,08153.zona
Brusnik1230,13415.514,24369,73153.zona
Brusnik1240,31325.514,27863,54153.zona
Brusnik1251,11595.514,283.076,69153.zona
Brusnik1260,25965.514,29715,75153.zona
Brusnik1270,36365.514,271.002,49153.zona
Budoželja1280,09139.082,69414,6315 
Budoželja1290,17789.082,73807,4515 
Budoželja1300,15679.082,71711,6315 
Budoželja1310,19784.411,73436,3215 
Budoželja1320,053911.028,76297,2315 
Budoželja1330,13959.082,72633,5215 
Budoželja1340,77444.411,741.708,2315 
Budoželja1350,43354.411,74956,2415 
Vasiljević i1360,178311.028,77983,2215 
Vasiljević i1370,316022.057,563.485,0915 
Vasiljević i1380,111911.028,78617,0615 
Vasiljević i1390,294914.974,642.208,0115 
Vasiljević i1400,68559.082,733.113,1115 
Vasiljević i1410,869111.028,784.792,5615 
Vasiljević i1428,702612.945,7156.330,6915 
Vasiljević i1430,606410.495,733.182,3115 
Vasiljević i1440,59744.411,731.317,7915 
Vasiljević i1451,38859.082,736.305,6915 
Vasiljević i1460,113611.028,79626,4315 
Vasiljević i1470,30864.411,73680,7315 
Vasiljević i1480,083422.057,55919,8015 
Vasiljević i1490,197214.031,031.383,4615 
Vasiljević i1500,111822.057,601.233,0215 
Vasiljević i1510,341214.729,282.512,8115 
Vasiljević i1520,249522.057,562.751,6815 
Vasiljević i1530,07564.411,77166,7615 
Vasiljević i1541,295823.163,3015.007,5015 
Vasiljević i1550,035618.165,45323,3515 
Vasiljević i1560,068818.165,41624,8915 
Vasiljević i1574,124818.165,4637.464,4415 
Vasiljević i1580,298915.570,732.327,0515 
Vionica1590,21305.514,27587,27153.zona
Vionica1609,63595.514,2726.567,49153.zona
Vionica1611,20775.514,283.329,79153.zona
Vionica1620,16925.514,24466,51153.zona
Vionica1632,16155.514,275.959,55153.zona
Vionica1641,43425.514,273.954,29153.zona
Vionica1650,94085.514,282.593,91153.zona
Vionica1660,45875.514,281.264,70153.zona
Vionica1670,43275.514,281.193,01153.zona
Vionica1680,08815.514,30242,90153.zona
Vrmbaje1690,60135.514,271.657,87153.zona
Vrmbaje1701,45785.514,274.019,35153.zona
Vrmbaje1710,16625.514,26458,24153.zona
Vrmbaje1720,19375.514,25534,06153.zona
Vrmbaje1731,57925.514,274.354,07153.zona
Vrmbaje1740,22085.514,27608,78153.zona
Vrmbaje1750,44315.514,261.221,69153.zona
Vrmbaje1760,09215.514,22253,93153.zona
Vrmbaje1770,92975.514,272.563,31153.zona
Vrmbaje1780,28325.514,27780,82153.zona
Vrmbaje1790,06405.514,22176,46153.zona
Vrmbaje1800,20395.514,27562,18153.zona
Vrmbaje1811,52385.514,274.201,32153.zona
Vrmbaje1820,20685.514,26570,18153.zona
Vučak1830,14565.514,29401,44153.zona
Vučak1840,23395.514,28644,89153.zona
Vučak1850,95335.514,282.628,38153.zona
Vučak1861,92205.514,275.299,22153.zona
Vučak1870,49985.514,271.378,02153.zona
Vučak1880,80535.514,272.220,32153.zona
Vučak1891,74555.514,274.812,58153.zona
Vučak1900,58605.514,271.615,68153.zona
Vučak1910,47645.514,271.313,50153.zona
Vučak1923,00145.514,278.275,27153.zona
Vučak1933,71965.514,2710.255,44153.zona
Vučak1940,47485.514,281.309,09153.zona
Vučak1950,46285.514,281.276,00153.zona
Vučak1960,09235.514,30254,48153.zona
Vučak1970,08405.514,29231,60153.zona
Vučak1980,44885.514,281.237,40153.zona
Vučak1990,15355.514,27423,22153.zona
Vučak2000,18655.514,26514,21153.zona
Vučak2010,14005.514,29386,00153.zona
Vučak2020,43855.514,281.209,00153.zona
Vučak2030,39865.514,271.098,99153.zona
Vučak2040,79325.514,272.186,96153.zona
Vučak2050,45405.514,271.251,74153.zona
Gleđica2060,34855.514,26960,86153.zona
Gleđica2070,12439.082,70564,4915 
Gleđica2080,06155.514,31169,56153.zona
Gleđica2090,05985.514,21164,88153.zona
Gleđica2100,11355.514,27312,93153.zona
Gleđica2110,24535.514,27676,33153.zona
Gleđica2120,06695.514,20184,45153.zona
Gleđica2130,01645.514,0245,22153.zona
Gleđica2140,01745.514,3747,97153.zona
Gleđica2150,12145.514,25334,72153.zona
Gleđica2160,13825.514,25381,04153.zona
Gleđica2170,03725.514,25102,57153.zona
Gleđica2180,28905.514,26796,81153.zona
Gleđica2190,50965.514,271.405,04153.zona
Gleđica2200,04145.514,25114,15153.zona
Gleđica2210,83785.514,282.309,93153.zona
Gleđica2220,18695.514,29515,31153.zona
Gleđica2230,18285.514,28504,00153.zona
Gleđica2240,14515.514,27400,06153.zona
Gleđica2250,03345.514,3792,09153.zona
Gleđica2260,03445.514,2494,85153.zona
Gleđica2270,09595.514,29264,41153.zona
Gleđica2280,05455.514,31150,26153.zona
Gleđica2290,00905.514,4424,81153.zona
Gleđica2300,19545.514,28538,74153.zona
Gleđica2310,06505.514,31179,21153.zona
Gleđica2320,06265.514,22172,60153.zona
Gleđica2330,13535.514,26373,04153.zona
Gleđica2343,47985.514,279.594,28153.zona
Gleđica2350,07155.514,27197,14153.zona
Gleđica2361,40445.514,283.872,12153.zona
Gleđica2370,06115.514,24168,46153.zona
Gleđica2383,40365.514,279.384,19153.zona
Gradac2390,94845.514,282.614,87153.zona
Gradac2400,56965.514,271.570,46153.zona
Gradac2410,72055.514,271.986,52153.zona
Gradac2420,16735.514,29461,27153.zona
Gradac2430,21595.514,27595,27153.zona
Gradac2440,31195.514,27859,95153.zona
Dajići2450,20045.514,27552,53153.zona
Dajići2461,04215.514,272.873,21153.zona
Dajići2470,59225.514,271.632,78153.zona
Dajići2480,48005.514,271.323,43153.zona
Dajići2490,60375.514,281.664,48153.zona
Dajići2500,35344.411,74779,5515 
Dajići2510,43933.308,56726,73152. zona
Dajići2520,35015.514,28965,27153.zona
Dajići2530,16925.514,24466,51153.zona
Dajići2540,45805.514,281.262,77153.zona
Dajići2550,18475.514,29509,24153.zona
Dajići2560,10985.514,30302,73153.zona
Dajići2574,36429.082,7319.819,4315 
Dajići2580,19005.514,26523,86153.zona
Dajići2590,14263.308,56235,90152. zona
Dajići2600,14995.514,28413,29153.zona
Dajići2611,11535.514,273.075,03153.zona
Dajići2620,44635.514,271.230,51153.zona
Dajići2630,09195.514,25253,38153.zona
Dajići2641,99405.514,275.497,73153.zona
Deretin2651,089411.028,786.007,3815 
Deretin2660,076911.028,74424,0615 
Deretin2670,700818.165,456.365,1815 
Deretin2680,03314.411,7873,0115 
Deretin2690,07574.411,76166,9815 
Deretin2700,06364.411,79140,2915 
Deretin2710,08714.411,71192,1315 
Deretin2721,132018.165,4610.281,6515 
Dobri Do2731,100111.028,786.066,3815 
Dobri Do2744,404811.028,7824.289,7915 
Dobri Do2756,97325.514,2719.226,06153.zona
Dobri Do2762,35615.514,276.496,09153.zona
Dobri Do2771,90975.514,275.265,30153.zona
Dobri Do2783,00805.514,278.293,47153.zona
Dobri Do2790,31585.514,28870,70153.zona
Dobri Do2800,56075.514,271.545,93153.zona
Dobri Do2811,84795.514,285.094,91153.zona
Dobri Do2820,64635.514,271.781,94153.zona
Dobri Do2830,70115.514,281.933,03153.zona
Dobri Do2842,10585.514,275.805,98153.zona
Dobri Do2850,15995.514,26440,87153.zona
Dobri Do2860,20035.514,28552,25153.zona
Dobri Do2870,55565.514,271.531,87153.zona
Dobri Do2883,01055.514,278.300,36153.zona
Dobri Do2890,80895.514,282.230,25153.zona
Dobri Do2900,20275.514,26558,87153.zona
Dobri Do2910,17255.514,26475,61153.zona
Dobri Do2921,15165.514,283.175,12153.zona
Dobri Do2930,61625.514,281.698,95153.zona
Dobri Do2940,51175.514,271.410,83153.zona
Dobri Do2950,32175.514,27886,97153.zona
Dobri Do2960,38635.514,261.065,08153.zona
Dobri Do2970,23765.514,27655,10153.zona
Dobri Do2980,25065.514,29690,94153.zona
Dobri Do2990,63145.514,271.740,86153.zona
Dobri Do3001,15605.514,273.187,25153.zona
Dobri Do3011,86575.514,275.143,99153.zona
Dobri Do3020,72665.514,272.003,34153.zona
Dobri Do3030,82145.514,272.264,71153.zona
Dobri Do3041,41845.514,273.910,72153.zona
Dobri Do3051,12475.514,273.100,95153.zona
Dobri Do3060,23555.514,27649,31153.zona
Dobri Do3070,45825.514,271.263,32153.zona
Dobri Do3081,24285.514,273.426,57153.zona
Dobri Do3091,34315.514,273.703,11153.zona
Dobri Do3102,00005.514,285.514,27153.zona
Dobri Do3110,21905.514,29603,81153.zona
Dobri Do3120,36075.514,28994,50153.zona
Dobri Do3130,33825.514,28932,46153.zona
Dobri Do3141,90055.514,285.239,94153.zona
Dobri Do3150,26855.514,26740,29153.zona
Dobri Do3166,00965.514,2716.569,29153.zona
Dobri Do3174,73625.514,2713.058,35153.zona
Dobri Do3180,47125.514,281.299,16153.zona
Dobri Do3192,00005.514,285.514,27153.zona
Dobri Do3200,03655.514,25100,64153.zona
Dobri Do3210,34365.514,26947,35153.zona
Dubrava3220,828222.057,569.134,0415 
Dubrava3230,18864.411,72416,0315 
Erčege3240,56793.632,861.031,5515 
Erčege3250,731718.165,466.645,8315 
Erčege3260,674718.165,476.128,1215 
Erčege3271,333313.407,678.938,2215 
Erčege3280,401918.165,463.650,3515 
Erčege3290,42879.082,741.946,8815 
Erčege3300,840910.323,634.340,5715 
Erčege3311,95425.514,275.388,00153.zona
Erčege3329,89155.514,2727.272,22153.zona
Erčege3330,67254.411,751.483,4515 
Erčege3340,482818.165,454.385,1415 
Erčege3350,131311.028,79724,0415 
Erčege3360,26714.411,76589,1915 
Erčege3370,73325.514,272.021,53153.zona
Erčege3380,36355.514,281.002,22153.zona
Erčege3390,798218.165,467.249,8415 
Erčege3401,374018.165,4612.479,6715 
Erčege3410,15495.514,27427,08153.zona
Erčege3420,08675.514,30239,04153.zona
Erčege3430,16805.514,29463,20153.zona
Erčege3440,43665.514,271.203,77153.zona
Erčege3450,13385.514,28368,90153.zona
Erčege3460,79545.514,272.193,03153.zona
Erčege3470,64985.514,271.791,59153.zona
Erčege3480,50675.514,271.397,04153.zona
Erčege3490,42385.514,281.168,47153.zona
Erčege3500,10044.411,75221,4715 
Erčege3510,063027.246,98858,2815 
Erčege3520,188411.028,771.038,9115 
Erčege35313,61675.449,8737.104,6215 
Erčege3545,43683.632,859.875,5415 
Erčege3550,07644.411,78168,5315 
Erčege3560,061118.165,47554,9515 
Erčege3570,095722.057,581.055,4515 
Erčege3580,157811.028,77870,1715 
Erčege3590,509011.028,782.806,8215 
Erčege3600,02434.411,9353,6015 
Erčege3610,162011.028,77893,3315 
Erčege3620,24684.411,75544,4115 
Erčege3632,459711.575,0114.235,5215 
Erčege3642,519211.028,7813.891,8515 
Erčege3652,220611.028,7812.245,2515 
Erčege3660,121722.057,601.342,2015 
Erčege3670,904713.623,516.162,5915 
Erčege3680,174213.623,541.186,6115 
Erčege3690,135513.623,54922,9915 
Erčege3701,685913.087,4511.032,0715 
Erčege3712,014011.028,7811.105,9815 
Erčege3720,159822.057,571.762,4015 
Erčege3730,753911.028,784.157,3015 
Erčege3740,554522.057,576.115,4615 
Erčege3750,294422.057,573.246,8715 
Erčege3761,192413.623,518.122,3415 
Erčege3770,51684.411,751.139,9915 
Erčege3781,144618.165,4610.396,0915 
Erčege3790,288322.057,543.179,6015 
Erčege3800,475718.165,464.320,6515 
Erčege3810,146218.165,461.327,9015 
Erčege3820,285918.165,482.596,7515 
Erčege3830,008222.057,3290,4415 
Erčege3840,020531.140,49319,1915 
Erčege3850,047413.623,42322,8815 
Erčege3860,311111.268,691.752,8515 
Erčege3870,652211.028,783.596,4915 
Erčege3880,181211.028,75999,2115 
Erčege3890,29774.411,72656,6915 
Erčege3900,33144.411,74731,0315 
Erčege3912,078513.968,9114.517,1815 
Erčege3920,062311.028,73343,5515 
Erčege3932,959011.028,7816.317,0815 
Erčege3943,758011.109,7520.875,2215 
Erčege3950,032611.028,83179,7715 
Erčege3960,11759.082,72533,6115 
Erčege3977,02574.411,7415.497,7815 
Erčege3989,09754.411,7420.067,9015 
Ivanjica3990,068111.028,78375,5315 
Ivanjica4000,757331.140,2911.791,2715 
Ivanjica4010,042535.032,47744,4415 
Ivanjica4020,075039.357,331.475,9015 
Ivanjica4030,115331.140,331.795,2415 
Ivanjica4040,034031.140,29529,3815 
Ivanjica4050,376631.140,285.863,7215 
Ivanjica4060,068435.032,461.198,1115 
Ivanjica4070,067435.032,341.180,5915 
Ivanjica4080,020613.623,30140,3215 
Komadine4090,543118.165,464.932,8315 
Komadine4100,38999.082,741.770,6815 
Komadine4110,917918.165,468.337,0415 
Komadine4120,308418.165,472.801,1115 
Komadine4130,03558.644,23153,4315 
Koritnik4140,08005.514,25220,57153.zona
Koritnik4151,33115.514,273.670,02153.zona
Koritnik4160,51535.514,261.420,75153.zona
Koritnik4170,50025.514,271.379,12153.zona
Koritnik4181,06215.514,272.928,35153.zona
Koritnik4191,15305.514,283.178,98153.zona
Koritnik4201,50705.514,274.155,00153.zona
Koritnik4211,25105.514,283.449,18153.zona
Koritnik4221,61355.514,274.448,64153.zona
Koritnik4230,57895.514,271.596,11153.zona
Koritnik4240,27545.514,27759,32153.zona
Koritnik4250,09405.514,26259,17153.zona
Koritnik4260,23235.514,29640,48153.zona
Koritnik4270,12825.514,27353,46153.zona
Koritnik4280,62995.514,271.736,72153.zona
Koritnik4290,22195.514,29611,81153.zona
Kosovica4300,26069.082,731.183,4815 
Kumanica4310,57075.514,281.573,50153.zona
Kumanica4320,12845.514,25354,02153.zona
Kumanica4330,16305.514,29449,41153.zona
Kumanica4340,55395.514,281.527,18153.zona
Kumanica4350,50245.514,271.385,19153.zona
Kumanica4360,17265.514,25475,88153.zona
Kumanica4370,16755.514,27461,82153.zona
Kumanica4380,01575.514,0143,29153.zona
Kumanica4391,21685.514,283.354,88153.zona
Kumanica4400,05565.514,21153,30153.zona
Kumanica4410,02205.514,0960,66153.zona
Kumanica4420,02595.514,2971,41153.zona
Kumanica4430,04145.514,25114,15153.zona
Kumanica4440,07515.514,25207,06153.zona
Kumanica4451,01685.514,272.803,46153.zona
Kumanica4460,06895.514,22189,97153.zona
Kumanica4470,97785.514,282.695,93153.zona
Kumanica4480,86463.308,561.430,29152. zona
Kumanica4494,56178.957,1120.429,83152. zona
Kumanica4501,09983.308,571.819,38152. zona
Kumanica4510,09615.514,26264,96153.zona
Kušići4520,111111.028,80612,6515 
Kušići4530,055018.165,45499,5515 
Kušići4540,078418.165,43712,0915 
Kušići4552,739022.057,5630.207,8315 
Kušići4560,672418.165,476.107,2315 
Kušići4571,971813.623,5113.431,4215 
Kušići4580,05813.632,87105,5315 
Kušići4590,340813.623,502.321,4515 
Kušići4600,418011.028,782.305,0215 
Kušići4610,199811.028,781.101,7815 
Kušići4620,322211.028,771.776,7415 
Kušići4630,130911.447,06749,2115 
Kušići4647,87653.632,8514.307,0715 
Kušići4650,347511.028,781.916,2515 
Kušići4662,02383.632,853.676,0815 
Kušići4670,06923.632,80125,7015 
Kušići4680,11873.632,86215,6115 
Kušići4690,586012.206,143.576,4015 
Kušići4700,180313.623,521.228,1615 
Kušići4711,482010.766,157.977,7215 
Kušići4721,518911.028,788.375,8115 
Kušići4730,07609.082,76345,1415 
Kušići4740,275410.216,671.406,8415 
Kušići4750,03984.411,8187,7915 
Kušići4760,017011.028,8293,7415 
Kušići4770,046310.922,03252,8415 
Kušići4782,30439.082,7310.464,6715 
Kušići4790,07733.632,86140,4115 
Kušići4800,822011.028,784.532,8315 
Kušići4810,33189.082,731.506,8215 
Kušići4820,144418.165,441.311,5515 
Kušići4830,080218.165,46728,4315 
Kušići4840,040018.165,50363,3115 
Kušići4850,740011.028,784.080,6515 
Kušići4860,16504.411,76363,9715 
Kušići4870,278722.057,553.073,7215 
Kušići4881,119013.623,517.622,3515 
Mana4890,10444.411,78230,2915 
Mana4900,116917.516,771.023,8615 
Mana4910,018417.516,85161,1515 
Mana4920,082720.696,13855,7815 
Maskova4932,03303.632,853.692,7915 
Maskova4941,269412.197,987.742,0615 
Maskova4950,28783.632,84522,7715 
Maskova4961,246311.028,786.872,5815 
Maskova4970,751813.407,675.039,9415 
Maskova4980,109111.028,78601,6215 
Maskova4990,66179.082,733.005,0215 
Maskova5001,008010.875,175.481,0815 
Maskova5010,06424.411,68141,6215 
Maskova5020,825610.289,584.247,5415 
Medovine5030,01494.411,4132,8715 
Medovine5040,27495.514,26757,94153.zona
Medovine5050,042322.057,45466,5215 
Medovine5061,34895.514,273.719,10153.zona
Medovine5070,33665.514,26928,05153.zona
Medovine5083,32755.514,279.174,37153.zona
Medovine5091,89685.514,275.229,74153.zona
Medovine5100,068718.165,50623,9815 
Medovine5111,24404.411,742.744,1015 
Medovine5120,80254.411,741.770,2115 
Medovine5130,24963.632,85453,3815 
Medovine5140,035118.165,53318,8015 
Medovine5150,030218.165,56274,3015 
Medovine5160,37594.411,73829,1915 
Medovine5170,75524.411,751.665,8715 
Medovine5180,45373.632,84824,1115 
Medovine5193,04909.384,5614.306,7715 
Medovine5200,397311.028,772.190,8715 
Medovine5210,92609.082,734.205,3015 
Medovine5220,994011.028,785.481,3015 
Medovine5231,76933.719,843.290,7615 
Medovine5240,12663.632,86229,9615 
Medovine5250,244918.165,462.224,3615 
Medovine5261,092511.028,786.024,4715 
Medovine5270,37834.411,74834,4815 
Medovine5280,268218.165,472.435,9915 
Medovine5290,143418.165,481.302,4615 
Medovine5300,836222.057,569.222,2715 
Medovine5311,703118.165,4615.468,8015 
Medovine5321,79549.082,738.153,5715 
Medovine5330,099510.041,11499,5415 
Medovine5340,025918.165,64235,2415 
Medovine5350,04564.411,84100,5915 
Medovine5360,075618.165,48686,6515 
Medovine5373,50825.514,279.672,59153.zona
Medovine5381,86955.514,275.154,47153.zona
Medovine5390,25705.514,28708,58153.zona
Medovine5402,70195.514,277.449,51153.zona
Medovine5410,37095.514,261.022,62153.zona
Medovine5420,61665.514,271.700,05153.zona
Medovine5430,35245.514,27971,61153.zona
Medovine5440,60655.514,281.672,20153.zona
Medovine5450,54755.514,261.509,53153.zona
Medovine5460,03594.411,7079,1915 
Medovine5470,047419.569,62463,8015 
Medovine5480,029313.825,60202,5415 
Medovine5490,01264.411,9027,7915 
Medovine5500,15505.514,26427,36153.zona
Medovine5510,08655.514,22238,49153.zona
Medovine5520,24245.514,27668,33153.zona
Medovine5530,07755.514,32213,68153.zona
Medovine5540,40135.514,281.106,44153.zona
Medovine5551,14435.514,273.154,99153.zona
Medovine5560,06575.514,31181,14153.zona
Medovine5572,09125.514,275.765,72153.zona
Medovine5580,40585.514,271.118,85153.zona
Medovine5595,07795.514,2714.000,46153.zona
Medovine5600,91335.514,282.518,09153.zona
Medovine56112,18925.514,2733.607,29153.zona
Medovine5620,48265.514,281.330,59153.zona
Medovine5631,11605.514,273.076,96153.zona
Medovine5640,38945.514,281.073,63153.zona
Medovine5650,08623.632,83156,5815 
Medovine5661,03135.514,272.843,43153.zona
Medovine5670,29425.514,28811,15153.zona
Medovine5680,33725.514,26929,71153.zona
Medovine5690,26495.514,27730,37153.zona
Medovine5700,74865.514,272.063,99153.zona
Medovine5710,69905.514,281.927,24153.zona
Medovine5720,06809.082,79308,8115 
Medovine57324,880711.028,78137.201,8815 
Medovine57411,724511.028,7864.653,4715 
Medovine5750,19629.082,72891,0215 
Medovine5760,09459.082,75429,1615 
Medovine5770,51815.512,551.428,0315 
Medovine5780,99094.411,742.185,8015 
Medovine5791,173614.987,488.794,6515 
Medovine5800,258018.165,472.343,3415 
Medovine5810,079418.165,49721,1715 
Medovine5820,47915.514,281.320,94153.zona
Medovine5831,34035.514,273.695,39153.zona
Medovine5841,16225.514,273.204,34153.zona
Medovine5853,11865.449,878.497,9815 
Medovine5861,13463.308,571.876,95152. zona
Medovine5870,83283.308,561.377,69152. zona
Medovine5882,12164.411,744.679,9715 
Medovine5890,01425.514,0839,15153.zona
Opaljenik5900,796011.028,784.389,4515 
Opaljenik5910,16245.449,88442,5315 
Opaljenik5920,670622.057,567.395,9015 
Opaljenik5930,10605.449,91288,8415 
Opaljenik5940,034711.028,82191,3515 
Opaljenik5950,401411.028,772.213,4815 
Opaljenik5960,254511.028,761.403,4115 
Opaljenik5970,165327.247,012.251,9715 
Opaljenik5980,500011.028,782.757,2015 
Opaljenik5990,05809.082,76263,4015 
Opaljenik6000,445022.057,554.907,8115 
Opaljenik6012,84509.371,7813.331,3515 
Opaljenik6021,575411.028,788.687,3715 
Opaljenik6030,391418.165,463.554,9815 
Prilike6040,35356.227,581.100,7215 
Prilike6050,624935.032,3910.945,8715 
Prilike6060,023822.057,56262,4815 
Prilike6070,060411.028,81333,0715 
Prilike6080,065411.028,75360,6415 
Prilike6090,03787.471,96141,2215 
Prilike6100,034222.057,60377,1815 
Ravna Gora6110,751018.165,466.821,1315 
Ravna Gora6120,136418.165,471.238,8815 
Ravna Gora6132,448311.028,7813.500,8815 
Ravna Gora6140,418111.028,772.305,5715 
Ravna Gora6150,111711.028,74615,9615 
Ravna Gora6160,772211.028,774.258,2115 
Ravna Gora6170,327911.028,791.808,1715 
Ravna Gora6180,01849.082,6183,5615 
Ravna Gora6190,186911.028,791.030,6415 
Ravna Gora6202,974611.510,7217.119,9015 
Ravna Gora6210,457311.501,422.629,8015 
Ravna Gora6220,288713.623,521.966,5515 
Ravna Gora6230,206211.028,761.137,0715 
Ravna Gora6240,171111.028,76943,5115 
Ravna Gora6250,62053.632,841.127,0915 
Ravna Gora6260,236718.165,442.149,8815 
Ravna Gora6270,296027.247,034.032,5615 
Ravna Gora6280,12084.411,75266,4715 
Ravna Gora6290,088018.165,45799,2815 
Ravna Gora6300,155822.057,571.718,2815 
Ravna Gora6312,329111.028,7812.843,5715 
Ravna Gora6321,804811.028,789.952,3715 
Ravna Gora6331,013811.028,785.590,4915 
Ravna Gora6340,767711.028,774.233,4015 
Ravna Gora6350,318511.028,791.756,3315 
Ravna Gora6360,132311.028,80729,5515 
Ravna Gora6370,36873.632,85669,7215 
Ravna Gora6381,837411.028,7810.132,1415 
Ravna Gora6390,738613.092,694.835,1315 
Ravna Gora6400,103011.028,74567,9815 
Ravna Gora6411,464218.165,4613.298,9315 
Ravna Gora6420,188918.165,481.715,7315 
Ravna Gora6430,17704.411,75390,4415 
Ravna Gora6440,116913.623,52796,2915 
Ravna Gora6450,723211.556,914.178,9815 
Radaljevo6460,377322.057,574.161,1615 
Radaljevo6470,198122.057,552.184,8015 
Radaljevo6480,555122.057,566.122,0815 
Radaljevo6490,04105.449,76111,7215 
Rovine6500,16294.411,72359,3415 
Rokci6510,076513.623,53521,1015 
Rokci6520,55204.411,741.217,6415 
Sveštica6530,78704.411,741.736,0215 
Sveštica6540,392611.028,782.164,9515 
Sveštica6550,413011.028,792.277,4415 
Sveštica6560,004722.057,4551,8415 
Sveštica6570,20219.082,73917,8115 
Sveštica6580,88819.082,734.033,1915 
Sveštica6590,812524.442,949.929,9415 
Sveštica6600,04634.411,66102,1315 
Sveštica6610,387311.028,792.135,7215 
Sveštica6620,130611.028,79720,1815 
Sveštica6630,95615.812,522.778,6815 
Sivčina6640,164022.057,561.808,7215 
Sivčina6650,015022.057,33165,4315 
Sivčina6661,20594.411,742.660,0615 
Sivčina6670,04394.411,8596,8415 
Sivčina6680,02804.411,7961,7615 
Smiljevac6690,554411.028,793.057,1815 
Smiljevac6700,302611.028,781.668,6515 
Smiljevac6716,384512.822,6940.933,2215 
Smiljevac6721,122811.028,786.191,5615 
Smiljevac6732,033611.028,7811.214,0615 
Smiljevac6740,37093.632,84673,7115 
Smiljevac6751,214518.165,4611.030,9815 
Smiljevac6761,58669.082,737.205,3315 
Smiljevac6771,26439.082,735.741,6515 
Smiljevac6780,165513.623,501.127,3515 
Smiljevac6790,122612.274,14752,4015 
Smiljevac6800,050811.028,74280,1315 
Smiljevac6810,084811.028,77467,6215 
Smiljevac6820,020422.057,35224,9915 
Smiljevac6830,081119.173,24777,4815 
Smiljevac6840,038513.623,64262,2515 
Smiljevac6850,02719.082,66123,0715 
Smiljevac6860,111518.165,471.012,7215 
Smiljevac6870,026727.247,19363,7515 
Smiljevac6880,933712.689,775.924,2215 
Smiljevac6890,293118.165,472.662,1515 
Smiljevac6901,555311.173,198.688,8415 
Smiljevac6910,216522.057,552.387,7315 
Smiljevac6920,02233.632,7440,5115 
Smiljevac6930,159918.165,481.452,3315 
Smiljevac6940,13243.632,85240,4915 
Smiljevac6950,331313.002,842.153,9215 
Smiljevac6960,18523.632,83336,4015 
Smiljevac6970,063818.165,52579,4815 
Smiljevac6980,493911.028,772.723,5615 
Smiljevac6990,038513.623,64262,2515 
Čečina7000,03425.514,3394,29153.zona
Čečina7012,05805.514,275.674,19153.zona
Čečina7022,20005.514,276.065,70153.zona
Čečina7032,39045.514,276.590,66153.zona
Čečina7040,49675.514,271.369,47153.zona
Čečina7051,47585.514,274.068,98153.zona
Čečina7061,21645.514,273.353,78153.zona
Čečina7070,21465.514,26591,68153.zona
Čečina7082,00865.514,275.537,98153.zona
Čečina7092,77185.514,277.642,23153.zona
Čečina7100,71355.514,271.967,22153.zona
Šarenik7110,878520.269,028.903,1615 
Šarenik7120,952811.028,785.254,1115 
Šarenik7130,380713.407,672.552,1515 
Šarenik7141,01305.514,272.792,98153.zona
Šarenik7150,373913.407,682.506,5615 
Šarenik7162,72834.411,746.018,2815 
Šarenik7170,71604.411,751.579,4015 
Šarenik7181,71444.411,743.781,7415 
Šarenik7190,42464.411,73936,6115 
Šarenik7201,256218.165,4611.409,7315 
Šarenik7210,60265.514,271.661,45153.zona
Šarenik7221,228011.028,786.771,6715 
Šume7230,051839.357,341.019,3515 
Šume7240,183022.057,542.018,2715 
Šume7250,199939.357,333.933,7715 
Šume7260,213135.032,383.732,7015 
Šume7270,07424.411,73163,6815 
Šume7280,042339.357,45832,4115 
Šume7290,279913.623,511.906,6115 
Lisa7300,600525.655,077.702,9415 
Lisa7310,93706.703,833.140,7415 
Lisa7320,11454.411,70252,5715 
Lisa7330,758018.165,466.884,7115 
Lisa7340,572114.356,914.106,7915 
Lisa7350,600013.407,674.022,3015 
Lisa7360,613813.407,674.114,8115 
Lisa7371,12909.082,735.127,2015 
Lisa7380,43899.082,731.993,2115 
Lisa7390,50009.082,742.270,6815 
Lisa7400,55009.082,732.497,7515 
Lisa7410,092331.140,301.437,1215 
Lisa7420,332931.140,285.183,3015 
Lisa7430,808529.461,6311.909,8715 
Lisa7440,507011.055,542.802,5815 
Lisa7450,18456.703,85618,4315 
Lisa7460,66186.703,822.218,3015 
Lisa7470,179131.140,312.788,6115 
Lisa7480,244231.140,293.802,2315 
Luke7492,87236.703,839.627,7115 
Luke7500,46216.703,831.548,9215 
Luke7510,24886.703,82833,9615 
Luke7520,02002.681,5026,8215 
Luke7530,09702.681,55130,0515 
Luke7540,00493.632,658,9015 
Luke7550,00882.681,8211,8015 
Luke7560,00603.633,3310,9015 
Luke7570,038827.246,91528,5915 
Luke7580,03003.633,0054,4915 
Luke7590,045531.140,22708,4415 
Luke7600,078012.557,31489,7415 
Luke7610,51777.166,101.854,9515 
Luke7621,06519.082,734.837,0115 
Luke7630,13129.082,70595,8315 
Luke7640,049022.057,55540,4115 
Luke7650,175722.057,541.937,7615 
Luke7660,036031.140,28560,5315 
Luke7670,03939.082,70178,4815 
Luke7680,202813.407,691.359,5415 
Osonica7690,76762.681,531.029,1715 
Osonica7700,45612.681,54611,5215 
Osonica7710,17602.681,53235,9715 
Osonica7720,26912.681,53360,8015 
Osonica7730,58072.681,52778,5815 
Osonica7744,25806.703,8314.272,4515 
Osonica7750,71402.681,53957,3115 
Osonica7760,06629.082,78300,6415 
Osonica7770,141823.788,581.686,6115 
Ukupno 650,1328    
  • Uvid u dokumentaciju: grafički pregled katastarskih parcela po katastarskim opštinama i spisak parcela po grupisanim jedinicama javnim nadmetanjima (kompleksima), koja su predmet davanja u zakup i na korišćenje, može se izvršiti u zgradi opštine IVANJICA, u kancelariji br 31 svakog radnog dana od 9 do 14 časova, kao i na zvaničnoj veb prezentaciji Uprave za poljoprivredno zemljište.

Kontakt osoba Vladislav Ivković, tel. 0658911592.

  • Zemljište iz Javnog oglasa daje se u viđenom stanju.
  • Obilazak poljoprivrednog zemljišta, koje se daje u zakup i na korišćenje može se izvršiti:
KODanaOd (časova)
Bedina Varoš23.11.202210
Bratljevo23.11.202210
Brezova23.11.202210
Brusnik23.11.202210
Budoželja23.11.202210
Čečina23.11.202210
Dajići23.11.202210
Deretin23.11.202210
Dobri Do23.11.202210
Dubrava23.11.202210
Erčege23.11.202210
Gleđica23.11.202210
Gradac23.11.202210
Ivanjica23.11.202210
Komadine23.11.202210
Koritnik23.11.202210
Kosovica23.11.202210
Kumanica23.11.202210
Kušići23.11.202210
Lisa23.11.202210
Luke23.11.202210
Mana23.11.202210
Maskova23.11.202210
Medovine23.11.202210
Močioci23.11.202210
Opaljenik23.11.202210
Osonica23.11.202210
Preseka23.11.202210
Prilike23.11.202210
Radaljevo23.11.202210
Ravna Gora23.11.202210
Rokci23.11.202210
Rovine23.11.202210
Šarenik23.11.202210
Sivčina23.11.202210
Smiljevac23.11.202210
Šume23.11.202210
Sveštica23.11.202210
Vasiljevići23.11.202210
Vionica23.11.202210
Vrmbaje23.11.202210
Vučak23.11.202210
  • Ukoliko nakon raspisivanja Javnog oglasa dođe do promena površine iz oglasa po bilo kom zakonskom osnovu, dalji postupak davanja poljoprivrednog zemljišta u zakup i na korišćenje će se sprovesti samo za tako utvrđenu površinu zemljišta.
  • Sve troškove koji nastanu po osnovu zakupa i korišćenja poljoprivrivrednog zemljišta u državnoj svojini snosi lice koje dobije to zemljište u zakup, odnosno na korišćenje.
  • Poljoprivredno zemljište u državnoj svojini grupisano u jedinice javnih nadmetanja označenih * i ** u tabeli tačke 1. Javnog oglasa nije bilo izdato u zakup najmanje poslednje tri agroekonomske godine i nije bilo predmet korišćenja.
  • Poljoprivredno zemljište u državnoj svojini grupisano u jedinice javnih nadmetanja označenih *** i **** u tabeli tačke 1. Javnog oglasa je Godišnjim programom zaštite, uređenja i korišćenja poljoprivrednog zemljišta opštine IVANJICA obeleženo za davanje na korišćenje u nepoljoprivredne svrhe.
  • Zemljište iz Javnog oglasa daje se u zakup i na korišćenje isključivo za poljoprivrednu proizvodnju, ne može se koristiti u druge svrhe, osim za zemljište iz tačke 8. Javnog oglasa.
  • Zemljište iz Javnog oglasa ne može se davati u podzakup.

II

– Uslovi za prijavljivanje na javno nadmetanje-

  1. Pravo učešća u javnom nadmetanju za davanje u zakup poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini za poljoprivrednu proizvodnju ima:
  2. fizičko lice koje je upisano u Registar poljoprivrednih gazdinstava i nalazi se u aktivnom statusu najmanje tri godine, sa prebivalištem najmanje tri godine u katastarskoj opštini na kojoj se nalazi zemljište koje je predmet zakupa i koje je vlasnik najmanje 0,5 ha poljoprivrednog zemljišta;
  3. fizičko lice – upisano u Registar poljoprivrednih gazdinstava i nalazi se u aktivnom statusu najmanje tri godine, sa prebivalištem najmanje tri godine na području jedinice lokalne samouprave koja sprovodi javno nadmetanje, a čija se parcela graniči sa zemljištem u državnoj svojini koje je predmet zakupa;
  4. pravno lice koje je upisano u Registar poljoprivrednih gazdinstava i nalazi se u aktivnom statusu najmanje tri godine, koje je vlasnik poljoprivrednog zemljišta najmanje 10 ha u katastarskoj opštini u kojoj se nalazi zemljište koje je predmet zakupa i ima sedište na području jedinice lokalne samouprave kojoj pripada ta katastarska opština.
2.
3.

Pravo učešća u javnom nadmetanju za davanje na korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini za poljoprivrednu proizvodnju za brojeve jedinica javnih nadmetanja označenih * i ** u tabeli tačke 1. Javnog oglasa ima:

  • za brojeve jedinica javnih nadmetanja označenih * u tabeli tačke 1. Javnog oglasa ima fizičko i pravno lice koje je upisano u Registar poljoprivrednih gazdinstava i nalazi se u aktivnom statusu;
  • za brojeve jedinica javnih nadmetanja označenih ** u tabeli tačke 1. Javnog oglasa ima pravno lice i preduzetnik koje je upisano u Registar poljoprivrednih gazdinstava i nalazi se u aktivnom statusu, koje je u svojstvu pretežne delatnosti registrovano ili ima u osnivačkom aktu navedenu energetsku delatnost propisanu zakonom kojim se uređuje oblast energetike, a za čije obavljanje se koriste obnovljivi izvori od biomase i stočarstva i da u roku od tri godine od dana zaključenja ugovora o korišćenju zemljišta dostavi dokaz o pribavljenoj upotrebnoj dozvoli za energetski objekat za čiji rad se planira korišćenje obnovljivih izvora od biomase koji glasi na ime lica sa kojim je zaključen ugovor o korišćenju, u suprotnom ugovor prestaje da važi, a Registrovanom poljoprivrednom gazdinstvu se utvrđuje pasivan status .

Pravo učešća u javnom nadmetanju za davanje na korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini u nepoljoprivredne svrhe za brojeve jedinica javnih nadmetanja označenih *** i **** u tabeli tačke 1. Javnog oglasa ima fizičko i pravno lice:

  • brojevi jedinica javnih nadmetanja označenih *** u tabeli tačke 1. ovog oglasa daju se na korišćenje za elektrane na energiju vetra sa pratećom infrastrukturom (objekti vetrenjače, dalekovodi, piloni, drugi objekti u funkciji elektrane, rasveta i dr.) i opreme za proizvodnju električne energije korišćenjem energije vetra, odnosno za elektrane na sunčevu energiju sa pratećom infrastrukturom (objekti solarnih panela, dalekovodi, drugi objekti u funkciji elektrane, rasveta i dr.) i opreme za proizvodnju električne energije korišćenjem sunčeve energije;
  • brojevi jedinica javnih nadmetanja označenih **** u tabeli tačke 1. ovog oglasa daju se na korišćenje za izvođenje geoloških istražnih radova, odnosno eksploataciju mineralnih sirovina gline, šljunka, peska, kamena i dr, odnosno za odlaganje jalovine, pepela, šljake i drugih opasnih i štetnih materija na poljoprivrednom zemljištu na određeno vreme.
  • Postupak javnog nadmetanja sprovodi se elektronskim putem, preko veb-aplikacije za sprovođenje javnog nadmetanja – https://gp.upz.minpolj.gov.rs/InzemBid (u daljem tekstu: Aplikacija) koja se nalazi na zvaničnoj veb-prezentaciji Uprave za poljoprivredno zemljište.
  • Postupak javnog nadmetanja održava se ako je blagovremeno dostavljena najmanje jedna uredna prijava na javni oglas u Aplikaciji za sprovođenje javnog nadmetanja i ako se dostavi dokaz o uplati depozita za svako javno nadmetanje pojedinačno.
  • Ponuđač je dužan da zajedno sa prijavom za javno nadmetanje dostavi dokaz o uplati

depozita u tačnom dinarskom iznosu navedenom u tabeli tačke 1. Javnog oglasa, za svako javno nadmetanje pojedinačno, na račun opštinske uprave IVANJICA broj: 840-1239804-84, osim ako je za jedinicu javnog nadmetanja utvrđen iznos depozita manji od 1.000 dinara, ponuđač ne mora da uplati depozit i dostavi dokaz radi učešća na javnom nadmetanju za tu jedinicu javnog nadmetanja.

  • Svim ponuđačima, osim najpovoljnijem, uplaćeni depozit će se vratiti nakon javnog nadmetanja. Najpovoljnijem ponuđaču depozit će biti uračunat u godišnju zakupninu, odnosno naknadu. Ako najpovoljniji ponuđač odustane od svoje ponude depozit se ne vraća.
  • Najpovoljniji ponuđač jeste ponuđač koji ispunjava uslove za zakup i korišćenje poljoprivrednog zemljišta iz propisa kojim se uređuje upravljanje i raspolaganje poljoprivrednim zemljištm u državnoj svojini i ponudi najvišu cenu zakupa za jedinicu javnog nadmetanja.
  • Ako se za jedinicu javnog nadmetanja prijavi više učesnika koji ispunjavaju uslove za zakup i korišćenje poljoprivrednog zemljišta i koja su ponudila najvišu cenu zakupa u istom iznosu, daje se u zakup onom ponuđaču čija je prijava prva pristigla u Aplikaciju.
  • Ako najpovoljniji ponuđač nakon formiranja rang liste odustane od zakupa ili korišćenja, odnosno ako prestane da ispunjava uslove za zakup ili korišćenje, depozit mu se ne vraća, a ta jedinica javnog nadmetanja nije realizovana u sprovedenom krugu javnog nadmetanja.
  • Pravo zakupa i korišćenja poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini nemaju pravna i fizička lica upisana u Registar poljoprivrednih gazdinstava koja:
  • su u pasivnom statusu;
  • nisu ispunila sve obaveze iz prethodnih ili tekućih ugovora o zakupu poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini;
  • su izvršila ometanje poseda poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini;
  • su narušavala nesmetano odvijanje bilo kog dela postupka javnog nadmetanja prilikom davanja poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini u zakup;
  • su bespravno koristila poljoprivredno zemljište u državnoj svojini;
  • su dala zakupljeno poljoprivredno zemljište u državnoj svojini u podzakup.

III

– Dokumentacija za prijavljivanje na javno nadmetanje –

  1. Ispunjenost uslova za prijavljivanje na javno nadmetanje za zakup poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini za poljoprivrednu proizvodnju ponuđač dokazuje sledećom dokumenatacijom:

– za fizičko lice:

  • potvrda o aktivnom statusu iz Registra poljoprivrednih gazdinstava za tri godine;
  • dokaz o mestu prebivališta tri godine u katastarskoj opštini na kojoj se nalazi zemljište koje je predmet zakupa;
  • kao dokaz o vlasništvu najmanje 0,5 ha poljoprivrednog zemljišta izvod iz javne evidencije o nepokretnosti (ne stariji od šest meseci);

-za fizičko lice:

  • potvrda o aktivnom statusu iz Registra poljoprivrednih gazdinstava za tri godine;
  • dokaz o mestu prebivališta tri godine na području jedinice lokalne samouprave koja sprovodi javno nadmetanje;
  • kao dokaz o vlasništvu poljoprivrednog zemljišta koje se graniči sa zemljištem koje je predmet zakupa izvod iz javne evidencije o nepokretnosti i katastarski plan (ne stariji od šest meseci);

-za pravno lice:

  • potvrda o aktivnom statusu iz Registra poljoprivrednih gazdinstava za tri godine;
  • kao dokaz o vlasništvu najmanje 10 ha poljoprivrednog zemljišta pravnog lica u katastarskoj opštini u kojoj se nalazi zemljište koje je predmet zakupa izvod iz javne evidencije o nepokretnosti (ne stariji od šest meseci);
  • kao dokaz da ima sedište na području jedinice lokalne samouprave u kojoj se nalazi zemljište koje je predmet zakupa izvod iz privrednog registra (ne stariji od šest meseci).
  • Ispunjenost uslova za prijavljivanje za korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini za poljoprivrednu proizvodnju za brojeve jedinica javnih nadmetanja označeni * u tabeli tačke 1. Javnog oglasa ponuđač dokazuje sledećom dokumenatacijom:

-za fizička lica ličnom kartom ili očitanom ličnom kartom za lične karte sa čipom i potvrdom o aktivnom statusu u Registru poljoprivrednih gazdinstava ;

– za pravna lica izvodom iz privrednog registra (ne stariji od šest meseci) i potvrdom o aktivnom statusu u Registru poljoprivrednih gazdinstava;

  • Ispunjenost uslova za prijavljivanje na javno nadmetanje za korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini za proizvodnju energije iz obnovljivih izvora od biomase i stočarstva ponuđač za brojeve jedinica javnih nadmetanja označenih ** u tabeli tačke 1. Javnog oglasa dokazuje sledećom dokumenatacijom:

-potvrdom o aktivnom statusu u Registru poljoprivrednih gazdinstava;

-izvodom iz privrednog registra (ne stariji od šest meseci), odnosno osnivačkim aktom kao dokaz da je registrovano za energetsku delatnost za čije obavljanje se koriste obnovljivi izvori od biomase i stočarstva.

  • Ispunjenost uslova za prijavljivanje na javno nadmetanje za korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini u nepoljoprivredne svrhe označenih *** i **** u tabeli tačke 1. Javnog oglasa dokazuje sledećom dokumenatacijom:

-za fizička lica ličnom kartom ili očitanom ličnom kartom za lične karte sa čipom;

-za pravna lica izvodom iz privrednog registra (ne stariji od šest meseci).

Ponuđač se prijavljuje i prilaže skeniranu, odnosno fotografisanu dokumentaciju kojom dokazuje ispunjenost uslova za ostvarivanje prava zakupa i korišćenja putem Aplikacije , i to:

1.za zakup poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini za poljoprivrednu proizvodnju dokumentaciju navedenu u delu III tačka 1. Javnog oglasa i dokaz o uplati depozita;

2.za korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini za poljoprivrednu proizvodnju dokumentaciju navedenu u delu III tačka 2. ovog oglasa;

3.za korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini za proizvodnju energije iz obnovljivih izvora od biomase i stočarstva dokumentaciju navedenu u delu III tačka 3. Javnog oglasa;

4. za korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini u nepoljoprivredne svrhe dokumentaciju navedenu u delu III tačka 4. Javnog oglasa i dokaz o uplati depozita;

Ponuđač odgovara za tačnost podataka koje unosi u Aplikaciju, kao i za verodostojnost isprava koje prilaže, a koje moraju da budu čitljive.

Rok za prijavljivanje i podnošenje dokumentacije u Aplikaciju je do 14:00 sati, dana 30.11.2022. godine.

Nepotpune prijave neće se razmatrati.

Jednom podneta prijava sa ponudom ne može se menjati.

– Javno nadmetanje –

Otvaranje ponuda za davanje u zakup i na korišćenje zemljišta iz dela I. tačke 1. Javnog oglasa održaće, i to:

KODanaPočetak u (časova)
Bedina Varoš09.12.202212:00
Bratljevo09.12.202212:00
Brezova09.12.202212:00
Brusnik09.12.202212:00
Budoželja09.12.202212:00
Čečina09.12.202212:00
Dajići09.12.202212:00
Deretin09.12.202212:00
Dobri Do09.12.202212:00
Dubrava09.12.202212:00
Erčege09.12.202212:00
Gleđica09.12.202212:00
Gradac09.12.202212:00
Ivanjica09.12.202212:00
Komadine09.12.202212:00
Koritnik09.12.202212:00
Kosovica09.12.202212:00
Kumanica09.12.202212:00
Kušići09.12.202212:00
Lisa09.12.202212:00
Luke09.12.202212:00
Mana09.12.202212:00
Maskova09.12.202212:00
Medovine09.12.202212:00
Močioci09.12.202212:00
Opaljenik09.12.202212:00
Osonica09.12.202212:00
Preseka09.12.202212:00
Prilike09.12.202212:00
Radaljevo09.12.202212:00
Ravna Gora09.12.202212:00
Rokci09.12.202212:00
Rovine09.12.202212:00
Šarenik09.12.202212:00
Sivčina09.12.202212:00
Smiljevac09.12.202212:00
Šume09.12.202212:00
Sveštica09.12.202212:00
Vasiljevići09.12.202212:00
Vionica09.12.202212:00
Vrmbaje09.12.202212:00
Vučak09.12.202212:00

Nakon isteka roka za prijavu iz dela IV Javnog oglasa, a pre dana određenog za otvaranje ponuda iz dela V ovog oglasa, nadležni organ jedinice lokalne samouprave utvrđuje ispunjenost uslova za ostvarivanje prava zakupa i korišćenja svih podnosilaca zahteva na osnovu dokumentacije priložene u Aplikaciji.

Na dan otvaranja ponuda, iz dela V Javnog oglasa, iz Aplikacije se prema visini ponude automatski formira rang lista ponuđača za koje je utvrđeno da ispunjavaju uslove za zakup i korišćenje poljoprivrednog zemljišta.

Rang lista ponuđača objavljuje se na zvaničnoj veb – prezentaciji Uprave za poljoprivredno zemljište i sadrži spisak lica koji ispunjavaju uslove za ostvarivanje prava zakupa i korišćenja poljoprivrednog zemljišta rangiranih prema visini ponude, vreme dostave zahteva i spisak lica koji ne ispunjavaju uslove za ostvarivanje prava zakupa poljoprivrednog zemljišta.

VI

– Plaćanje zakupnine –

Zakupnina će biti preračunata u evre po srednjem kursu Narodne banke Srbije na dan otvaranja ponuda .

Zakupnina se plaća unapred u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu Narodne banke Srbije na dan uplate.

VII

– Uplata zakupnine i sredstva obezbeđenja plaćanja –

Najpovoljniji ponuđač je u obavezi da u roku od 8 dana od pravnosnažnosti odluke o davanju u zakup, odnosno odluke o davanju na korišćenje dostavi dokaz o uplati zakupnine, odnosno naknade za korišćenje u iznosu utvrđenom pravosnažnom odlukom o davanju u zakup, odnosno na korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini, umanjenom za iznos uplaćenog depozita, koje će dostaviti Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede preko opštinske uprave opštine IVANJICA.

Ukoliko je period zakupa ili korišćenja duži od jedne godine, zakupnina ili naknada za korišćenje se plaća najkasnije do 30.septembra za svaku narednu godinu zakupa, odnosno korišćenja, a uz uplatnicu za prvu godinu zakupa i korišćenja potrebno je dostaviti i: – garanciju poslovne banke u visini godišnje zakupnine poljoprivrednog zemljišta – ili ugovor o jemstvu između Ministarstva kao poverioca i pravnog lica kao jemca

– ili dokaz o uplati depozita u visini jedne godišnje zakupnine, odnosno naknade kao sredstvo obezbeđenja plaćanja zakupnine, odnosno naknade, a koji će se u slučaju redovnog plaćanja računati kao plaćena zakupnina, odnosno naknada za poslednju godinu zakupa

Ovu odluku objaviti na zvaničnoj veb prezentaciji Uprave za poljoprivredno zemljište, u službenom glasilu jedinice lokalne samouprave, na oglasnoj tabli i zvaničnoj veb prezentaciji opštine IVANJICA, s tim što će se rok za podnošenje prijave računati od dana objavljivanja na veb prezentaciji Uprave za poljoprivredno zemljište.

Ova odluka se može objaviti i u drugim sredstvima javnog informisanja, što ne utiče na postupak javnog nadmetanja.

REPUBLIKA SRBIJA

OPŠTINA IVANJICA

Predsednik opštine

Predsednik opštine

Broj: 320-30/2022

Dana: 15.11.2022. godine Momčilo Mitrović

О Аутору

WEB MASTER

Оставите коментар