Aktuelnosti Vesti

Javni oglas za zakup i korišćenje poljoprivrednog zemljišta u javnoj svojini

Na osnovu člana 64. stav 3. Zakona o poljoprivrednom zemljištu („Službeni glasnik RS“, br. 62/06, 65/08 – dr. zakon, 41/09, 112/15, 80/17 i 95/18- dr. zakon), Pravilnika o uslovima i postupku davanja u zakup i na korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini („Sl. glasnik RS“ br.16/2017, 111/2017, 18/2019, 45/2019, 3/2020, 25/2020 i 133/2020) i člana 2 Odluke o određivanju nadležnog organa za sprovođenje postupka davanja u zakup poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini («Službeni list opštine IVANjICA» broj 2/2009), Predsednik opštine IVANjICA je dana 14.04.2021. godine, doneo

ODLUKU

O RASPISIVANjU JAVNOG OGLASA ZA DAVANjE U ZAKUP I NA KORIŠĆENjE
POLjOPRIVREDNOG ZEMLjIŠTA U DRŽAVNOJ SVOJINI

U OPŠTINI IVANjICA
i raspisuje

O G L A S

ZA DAVANjE U ZAKUP I NA KORIŠĆENjE POLjOPRIVREDNOG ZEMLjIŠTA U DRŽAVNOJ
SVOJINI U OPŠTINI IVANjICA

I

– Predmet javnog nadmetanja –

  1. Raspisuje se oglas za davanje u zakup i na korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini po uslovima drugog kruga u opštini IVANjICA u sledećim katastarskim opštinama:
KOBroj jedinice javnog nadmetanjaPovršina (ha)Početna cena (din/ha)Depozit (din) 50%Period zakupaStepen zaštite
Močioci10,72127.581,992.734,0715 
Močioci20,30787.582,001.166,8715 
Močioci30,93761.677,35786,3415 
Močioci40,1549460,6835,6815 
Močioci50,54112.930,68792,8915 
Preseka60,24101.516,10182,6915 
Preseka71,09301.516,11828,5515 
Preseka81,4780460,69340,4515 
Preseka92,0915460,69481,7715 
Preseka102,5063460,69577,3115 
Preseka112,3371460,69538,3415 
Preseka120,33301.516,10252,4315 
Preseka130,18081.516,10137,0615 
Preseka140,18285.596,01511,4815 
Preseka150,11331.516,1585,8915 
Preseka160,3717460,6985,6215 
Preseka170,26691.516,11202,3215 
Preseka181,10741.516,11839,4715 
Preseka192,88091.516,112.183,8815 
Preseka200,68631.575,11540,5015 
Preseka211,50961.679,081.267,3715 
Preseka220,64525.596,021.805,2715 
Preseka231,94441.679,081.632,4015 
Preseka240,23171.516,10175,6415 
Preseka250,78901.516,11598,1115 
Preseka266,18151.488,494.600,5515 
Preseka270,07761.679,1265,1515 
Preseka280,46081.679,08386,8615 
Preseka291,52481.679,081.280,1315 
Preseka300,48731.679,09409,1115 
Preseka310,96641.516,11732,5815 
Preseka320,64651.516,12490,0815 
Preseka332,63505.596,017.372,7415 
Preseka340,32631.516,12247,3515 
Preseka350,71541.679,07600,6115 
Preseka360,42221.516,11320,0515 
Preseka370,25095.596,01702,0215 
Preseka381,32671.679,081.113,8215 
Preseka391,28201.679,081.076,2915 
Preseka400,42831.679,08359,5715 
Preseka410,74911.679,08628,9015 
Preseka420,67545.596,021.889,7715 
Preseka430,38465.596,021.076,1115 
Preseka440,25621.679,08215,0915 
Preseka450,6023460,68138,7415 
Preseka460,90347.581,993.424,7815 
Preseka470,13475.595,99376,8915 
Preseka480,07145.596,08199,7815 
Preseka490,17255.596,00482,6615 
Preseka500,30025.596,00839,9615 
Preseka510,29741.679,09249,6815 
Preseka520,08115.596,05226,9215 
Preseka531,2511460,69288,1815 
Preseka540,2526460,6958,1915 
Preseka551,04455.596,012.922,5215 
Preseka560,82041.679,08688,7615 
Preseka570,19505.596,00545,6115 
Preseka580,20115.596,02562,6815 
Preseka590,16885.596,03472,3015 
Preseka600,79935.596,012.236,4515 
Preseka610,88085.596,012.464,4815 
Preseka620,13341.679,09111,9915 
Preseka630,03455.595,9496,5315 
Preseka640,28311.516,11214,6115 
Bedina Varoš650,49222.762,03679,7315 
Bedina Varoš660,09822.762,02135,6215 
Bedina Varoš670,15012.762,03207,2915 
Bedina Varoš680,04329.206,71198,8715 
Bedina Varoš690,05449.206,80250,4215 
Bedina Varoš700,24972.762,03344,8415 
Bratljevo710,72613.016,351.095,0815 
Bratljevo720,10992.762,06151,7715 
Bratljevo730,54135.596,011.514,5615 
Bratljevo740,26171.841,35240,9415 
Bratljevo750,666011.373,353.787,3315 
Bratljevo760,63697.581,992.414,4815 
Bratljevo770,04391.841,4640,4215 
Bratljevo780,10681.841,3998,3315 
Bratljevo790,29909.206,761.376,4115 
Brezova800,03217.581,93121,6915 
Brezova810,30901.841,36284,4915 
Brezova820,09947.581,99376,8215 
Brezova830,04109.206,83188,7415 
Brezova840,006014.621,6743,8715 
Brezova850,05589.206,81256,8715 
Brezova860,13997.581,99530,3615 
Brezova870,08339.206,72383,4615 
Brezova880,32312.274,53367,4515 
Brezova890,94337.581,993.576,0515 
Brezova902,12985.596,015.959,1915 
Brezova910,14119.206,73649,5415 
Brezova920,37272.274,51423,8615 
Brezova931,14422.274,521.301,2515 
Brezova940,15632.762,00215,8515 
Brezova950,25895.506,33712,8015 
Brezova960,68502.762,01945,9915 
Brezova970,83232.762,021.149,4115 
Brezova980,31179.206,771.434,8715 
Brezova990,355810.430,471.855,5815 
Brezova1000,12999.206,77597,9815 
Brezova1010,10009.206,80460,3415 
Brezova1020,13192.762,02182,1615 
Brezova1030,08172.762,06112,8315 
Brezova1040,05782.274,5765,7315 
Brezova1050,04803.411,8881,8815 
Brezova1064,22784.075,458.615,0915 
Brusnik1070,25192.762,01347,8815 
Brusnik1080,47961.516,12363,5615 
Brusnik1090,36932.499,59461,5515 
Brusnik1100,34112.499,62426,3115 
Brusnik1110,41461.841,34381,7115 
Brusnik1121,32651.841,351.221,2815 
Brusnik1135,04232.274,525.734,4115 
Brusnik11426,34432.274,5229.960,3215 
Brusnik1151,26891.841,351.168,2415 
Brusnik1162,15792.274,522.454,0915 
Brusnik1170,09021.841,3583,0415 
Brusnik1180,52582.274,52597,9715 
Brusnik1190,16441.841,36151,3615 
Brusnik1201,46322.762,022.020,6915 
Brusnik1213,16842.274,523.603,2915 
Brusnik1220,29241.841,35269,2115 
Brusnik1230,14801.516,08112,1915 
Brusnik1240,11212.762,00154,8115 
Brusnik1250,13411.516,11101,6615 
Brusnik1260,31322.274,52356,1915 
Brusnik1271,11592.274,521.269,0715 
Brusnik1280,25961.841,33239,0115 
Brusnik1290,36362.762,02502,1415 
Budoželja1300,09132.274,48103,8315 
Budoželja1310,17782.274,52202,2015 
Budoželja1320,15672.274,54178,2115 
Budoželja1330,19781.841,35182,1115 
Budoželja1340,05392.761,9774,4415 
Budoželja1350,13952.274,55158,6515 
Budoželja1360,77441.841,35712,9715 
Budoželja1370,43351.841,36399,1115 
Vasiljević i1380,17832.762,03246,2315 
Vasiljević i1390,31609.206,771.454,6715 
Vasiljević i1400,11192.762,02154,5415 
Vasiljević i1410,29495.717,43843,0415 
Vasiljević i1420,68552.274,51779,5915 
Vasiljević i1430,86912.762,021.200,2415 
Vasiljević i1448,70264.227,7218.396,0915 
Vasiljević i1450,60642.628,50796,9615 
Vasiljević i1460,59741.841,35550,0115 
Vasiljević i1471,38852.274,521.579,0915 
Vasiljević i1480,11362.762,06156,8815 
Vasiljević i1490,30861.841,35284,1215 
Vasiljević i1500,08349.206,71383,9215 
Vasiljević i1510,19725.856,49577,4515 
Vasiljević i1520,11189.206,80514,6615 
Vasiljević i1530,34126.147,921.048,8315 
Vasiljević i1540,24959.206,771.148,5415 
Vasiljević i1550,07561.841,4069,6015 
Vasiljević i1561,29589.668,416.264,1615 
Vasiljević i1570,03567.582,02134,9615 
Vasiljević i1580,06887.581,98260,8215 
Vasiljević i1594,12487.581,9915.637,1015 
Vasiljević i1600,29893.899,30582,7515 
Vionica1610,21301.841,36196,1015 
Vionica1629,63592.274,5210.958,5215 
Vionica1631,20772.274,521.373,4715 
Vionica1640,16921.841,37155,7815 
Vionica1652,16154.151,224.486,4415 
Vionica1661,43429.206,766.602,1715 
Vionica1670,94082.274,521.069,9315 
Vionica1680,45872.274,51521,6615 
Vionica1690,43272.274,51492,0915 
Vionica1700,08812.274,57100,1915 
Vrmbaje1710,60132.762,02830,4015 
Vrmbaje1721,9218460,69442,6815 
Vrmbaje1731,45781.516,111.105,0915 
Vrmbaje1740,16621.516,13125,9915 
Vrmbaje1750,19372.274,50220,2915 
Vrmbaje1761,57921.516,111.197,1215 
Vrmbaje1770,22082.274,50251,1115 
Vrmbaje1780,44313.552,58787,0715 
Vrmbaje1790,09211.516,0769,8215 
Vrmbaje1800,92971.516,11704,7615 
Vrmbaje1810,28321.516,10214,6815 
Vrmbaje1820,06401.516,0948,5215 
Vrmbaje1830,20393.899,31397,5315 
Vučak1840,14562.522,60183,6515 
Vučak1850,23392.589,01302,7915 
Vučak1860,95332.274,521.084,1515 
Vučak1871,92201.841,351.769,5415 
Vučak1880,49981.516,11378,8815 
Vučak1890,80531.841,35741,4215 
Vučak1901,74552.274,521.985,0915 
Vučak1910,58602.762,01809,2715 
Vučak1920,47642.762,03657,9115 
Vučak1933,00142.678,704.019,9215 
Vučak1943,71962.484,174.620,0515 
Vučak1950,47482.762,03655,7015 
Vučak1960,46282.762,01639,1315 
Vučak1970,09232.761,97127,4715 
Vučak1980,08401.516,0763,6815 
Vučak1990,44881.516,11340,2215 
Vučak2000,15355.596,03429,4915 
Vučak2010,18651.516,09141,3815 
Vučak2020,14002.762,00193,3415 
Vučak2030,43851.841,35403,7215 
Vučak2040,39861.841,34366,9815 
Vučak2050,79322.762,011.095,4215 
Vučak2060,45401.516,10344,1615 
Gleđica2070,34852.274,52396,3415 
Gleđica2080,12432.274,50141,3615 
Gleđica2090,06152.274,4769,9415 
Gleđica2100,05989.206,69275,2815 
Gleđica2110,11352.274,54129,0815 
Gleđica2120,24532.274,52278,9715 
Gleđica2130,06692.274,5976,0815 
Gleđica2140,01641.841,4615,1015 
Gleđica2150,01742.274,7119,7915 
Gleđica2160,12142.274,55138,0615 
Gleđica2170,13827.581,98523,9215 
Gleđica2180,03727.581,99141,0315 
Gleđica2190,28904.221,04609,9415 
Gleđica2200,50966.304,531.606,4015 
Gleđica2210,04141.841,3038,1215 
Gleđica2220,83782.274,52952,8015 
Gleđica2230,18692.274,53212,5515 
Gleđica2240,18287.582,00692,9915 
Gleđica2250,14517.582,01550,0715 
Gleđica2260,03342.761,9846,1315 
Gleđica2270,03442.761,9247,5115 
Gleđica2280,09593.411,78163,6015 
Gleđica2290,05458.486,42231,2515 
Gleđica2300,009011.373,3351,1815 
Gleđica2310,19542.762,03269,8515 
Gleđica2320,06507.582,00246,4115 
Gleđica2330,06267.581,95237,3215 
Gleđica2340,13537.581,97512,9215 
Gleđica2353,47987.581,9913.191,9015 
Gleđica2360,07157.581,96271,0615 
Gleđica2371,40441.923,611.350,7615 
Gleđica2380,0611460,7214,0715 
Gleđica2393,40362.274,523.870,7815 
Gradac2400,94842.274,511.078,5815 
Gradac2410,56962.274,53647,7815 
Gradac2420,72052.274,52819,4015 
Gradac2430,16731.841,36154,0315 
Gradac2440,21591.841,36198,7715 
Gradac2450,31191.841,36287,1615 
Dajići2460,20042.762,03276,7515 
Dajići2471,04212.762,021.439,1515 
Dajići2480,59222.274,52673,4915 
Dajići2490,48009.206,752.209,6215 
Dajići2500,60379.206,762.779,0615 
Dajići2510,35341.841,34325,3715 
Dajići2520,43931.841,36404,4515 
Dajići2531,66752.274,521.896,3815 
Dajići2540,35012.762,01483,4915 
Dajići2550,16921.841,37155,7815 
Dajići2560,45802.274,52520,8715 
Dajići2570,18479.206,77850,2415 
Dajići2580,10981.516,1283,2315 
Dajići2594,36422.274,524.963,2315 
Dajići2600,19007.582,00720,2915 
Dajići2610,14261.841,37131,2915 
Dajići2620,14991.841,36138,0115 
Dajići2631,11537.581,994.228,1015 
Dajići2640,44632.274,52507,5615 
Dajići2650,09192.762,02126,9115 
Deretin2661,08942.762,021.504,4715 
Deretin2670,07692.762,03106,2015 
Deretin2680,70087.581,992.656,7315 
Deretin2690,03311.841,3930,4715 
Deretin2700,07571.841,3569,7015 
Deretin2710,06361.841,3558,5515 
Deretin2720,08711.841,3380,1915 
Deretin2731,13207.581,994.291,4115 
Dobri Do2741,10012.762,021.519,2515 
Dobri Do2754,40482.762,026.083,0715 
Dobri Do2766,97322.762,029.630,0615 
Dobri Do2772,35612.274,522.679,5015 
Dobri Do2781,90972.578,682.462,2515 
Dobri Do2793,00802.274,523.420,8815 
Dobri Do2800,31586.860,391.083,2615 
Dobri Do2810,56072.274,51637,6615 
Dobri Do2821,84792.762,022.551,9715 
Dobri Do2830,64632.762,01892,5515 
Dobri Do2840,70112.762,02968,2315 
Dobri Do2852,10582.762,022.908,1315 
Dobri Do2860,15999.206,75736,0815 
Dobri Do2870,20032.762,01276,6215 
Dobri Do2880,55567.581,982.106,2815 
Dobri Do2893,01052.274,523.423,7215 
Dobri Do2900,80891.841,35744,7315 
Dobri Do2910,20271.841,34186,6215 
Dobri Do2920,17251.841,33158,8215 
Dobri Do2930,34369.206,751.581,7215 
Dobri Do2941,15162.274,521.309,6715 
Dobri Do2950,61622.762,03850,9815 
Dobri Do2960,51172.762,03706,6615 
Dobri Do2970,32172.762,01444,2715 
Dobri Do2980,38632.762,02533,4815 
Dobri Do2990,23762.762,04328,1315 
Dobri Do3000,25061.841,34230,7215 
Dobri Do3010,63141.841,35581,3115 
Dobri Do3021,15602.762,021.596,4515 
Dobri Do3031,86571.841,351.717,7015 
Dobri Do3040,72662.762,011.003,4415 
Dobri Do3050,82142.762,021.134,3615 
Dobri Do3061,41842.274,521.613,0915 
Dobri Do3071,12471.841,351.035,4815 
Dobri Do3080,23552.762,04325,2315 
Dobri Do3090,45821.841,36421,8515 
Dobri Do3101,24287.581,994.711,4515 
Dobri Do3111,34312.762,021.854,8315 
Dobri Do3122,00001.841,351.841,3515 
Dobri Do3130,21909.206,761.008,1415 
Dobri Do3140,36072.762,02498,1315 
Dobri Do3150,33827.995,151.351,9815 
Dobri Do3161,90052.762,022.624,6115 
Dobri Do3170,26852.762,01370,8015 
Dobri Do3186,00962.274,526.834,4815 
Dobri Do3194,73622.762,026.540,7415 
Dobri Do3200,47124.182,60985,4215 
Dobri Do3212,00001.841,351.841,3515 
Dobri Do3220,03652.761,9250,4115 
Dubrava3230,82829.206,763.812,5215 
Dubrava3240,18861.841,36173,6415 
Erčege3250,56791.516,11430,5015 
Erčege3260,73177.581,992.773,8715 
Erčege3270,67477.581,992.557,7815 
Erčege3281,33335.596,013.730,5815 
Erčege3290,40197.581,991.523,6015 
Erčege3300,42872.274,53487,5415 
Erčege3310,84092.585,371.087,0215 
Erčege3321,95422.274,522.222,4315 
Erčege3339,89151.841,359.106,8615 
Erčege3340,67251.841,35619,1515 
Erčege3350,48287.581,981.830,2915 
Erčege3360,13132.762,00181,3315 
Erčege3370,26711.841,33245,9115 
Erčege3380,73321.516,11555,8115 
Erčege3390,36357.581,981.378,0315 
Erčege3400,79827.581,983.025,9715 
Erčege3411,37407.581,995.208,8315 
Erčege3420,15492.762,04213,9215 
Erčege3430,08679.206,81399,1115 
Erčege3440,16802.762,02232,0115 
Erčege3450,43662.274,53496,5315 
Erčege3460,13382.274,51152,1715 
Erčege3470,79542.274,52904,5815 
Erčege3480,64982.274,52738,9915 
Erčege3490,50672.355,91596,8715 
Erčege3500,42382.762,01585,2715 
Erčege3510,10041.841,3392,4415 
Erčege3520,063011.373,33358,2615 
Erčege3530,18842.762,00260,1815 
Erčege35413,61672.274,5215.485,7315 
Erčege3555,43681.516,114.121,3915 
Erčege3560,07641.841,3670,3415 
Erčege3570,06117.582,00231,6315 
Erčege3580,09579.206,79440,5415 
Erčege3590,15782.762,04217,9215 
Erčege3600,50902.762,02702,9315 
Erčege3610,02431.841,1522,3715 
Erčege3620,16202.762,04223,7215 
Erčege3630,24681.841,37227,2215 
Erčege3642,45973.193,543.927,5715 
Erčege3652,51922.762,023.479,0415 
Erčege3662,22062.762,023.066,6715 
Erčege3670,12179.206,74560,2315 
Erčege3680,90473.411,791.543,3215 
Erčege3690,17423.411,77297,1715 
Erčege3700,13553.411,81231,1515 
Erčege3711,68593.277,552.762,8115 
Erčege3722,01402.762,022.781,3515 
Erčege3730,15989.206,76735,6215 
Erčege3740,75392.762,021.041,1415 
Erčege3750,55459.206,762.552,5715 
Erčege3760,29449.206,761.355,2415 
Erčege3771,19243.411,792.034,1115 
Erčege3780,51681.841,35475,8015 
Erčege3791,14467.581,994.339,1715 
Erčege3800,28839.206,761.327,1515 
Erčege3810,47577.581,981.803,3815 
Erčege3820,14627.582,01554,2415 
Erčege3830,28597.581,991.083,8515 
Erčege3840,00829.207,3237,7515 
Erčege3850,020512.998,05133,2315 
Erčege3860,04743.411,8180,8615 
Erčege3870,31114.703,38731,6115 
Erčege3880,65222.762,02900,6915 
Erčege3890,18122.762,03250,2415 
Erčege3900,29771.841,35274,0815 
Erčege3910,33141.841,34305,1115 
Erčege3922,07854.480,104.655,9415 
Erčege3930,06232.761,9686,0415 
Erčege3942,95902.762,024.086,4115 
Erčege3953,75802.868,895.390,6415 
Erčege3960,03262.761,9645,0215 
Erčege3970,11752.274,55133,6315 
Erčege3985,27573.161,658.339,9515 
Erčege3999,05682.877,9613.032,5515 
Ivanjica4000,06812.761,9794,0515 
Ivanjica4010,757312.998,114.921,7315 
Ivanjica4020,265812.998,121.727,4515 
Ivanjica4030,042514.622,12310,7215 
Ivanjica4040,075016.427,60616,0315 
Ivanjica4050,115312.998,09749,3415 
Ivanjica4060,034012.998,24220,9715 
Ivanjica4070,376612.998,112.447,5415 
Ivanjica4080,068414.622,22500,0815 
Ivanjica4090,067414.622,11492,7715 
Ivanjica4100,02063.411,6535,1415 
Komadine4110,54317.581,992.058,8915 
Komadine4120,38992.274,53443,4215 
Komadine4130,91797.581,993.479,7515 
Komadine4140,30847.582,001.169,1415 
Komadine4150,03553.607,8964,0415 
Koritnik4160,08002.274,5090,9815 
Koritnik4171,33112.274,521.513,8115 
Koritnik4180,51532.274,52586,0315 
Koritnik4190,50022.274,51568,8615 
Koritnik4201,06211.787,18949,0815 
Koritnik4211,15308.427,494.858,4515 
Koritnik4221,50706.766,795.098,7815 
Koritnik4231,25102.274,521.422,7115 
Koritnik4241,61353.999,213.226,3615 
Koritnik4250,57891.516,12438,8415 
Koritnik4260,27541.516,12208,7715 
Koritnik4270,09401.516,0671,2615 
Koritnik4280,23231.516,10176,1015 
Koritnik4290,12821.516,1597,1815 
Koritnik4300,62992.274,52716,3615 
Koritnik4310,22191.516,09168,2115 
Kosovica4320,26062.274,52296,3715 
Kumanica4330,57072.762,01788,1415 
Kumanica4340,12847.582,01486,7615 
Kumanica4350,16301.516,13123,5615 
Kumanica4360,55391.841,34509,9615 
Kumanica4370,50241.841,34462,5515 
Kumanica4380,17262.761,99238,3615 
Kumanica4390,16754.386,81367,3915 
Kumanica4400,01572.761,7821,6815 
Kumanica4411,21681.841,351.120,2815 
Kumanica4420,05569.841,01273,5815 
Kumanica4430,02207.581,8283,4015 
Kumanica4440,02597.581,8598,1915 
Kumanica4450,04142.762,0857,1715 
Kumanica4460,07511.841,4169,1415 
Kumanica4471,01682.762,021.404,2115 
Kumanica4480,06892.274,4678,3615 
Kumanica4490,97782.762,021.350,3515 
Kumanica4500,86462.762,021.194,0215 
Kumanica4514,56172.762,026.299,7515 
Kumanica4521,09982.762,021.518,8315 
Kumanica4530,09617.582,00364,3115 
Kušići4540,11112.762,02153,4315 
Kušići4550,05507.582,00208,5015 
Kušići4560,07847.582,02297,2115 
Kušići4572,73909.206,7612.608,6615 
Kušići4580,67247.581,992.549,0715 
Kušići4591,97183.411,793.363,6815 
Kušići4600,05811.516,1844,0415 
Kušići4610,34083.411,80581,3715 
Kušići4620,41802.762,01577,2615 
Kušići4630,19982.762,01275,9315 
Kušići4640,32222.762,01444,9615 
Kušići4650,13092.866,77187,6315 
Kušići4667,87651.516,115.970,8215 
Kušići4670,34752.762,01479,9015 
Kušići4682,02381.516,111.534,1515 
Kušići4690,06921.516,0452,4615 
Kušići4700,11871.516,0989,9815 
Kušići4710,58603.056,86895,6615 
Kušići4720,18033.411,81307,5715 
Kušići4731,48202.696,231.997,9115 
Kušići4741,51892.762,022.097,6215 
Kušići4750,07602.274,4786,4315 
Kušići4760,27542.479,59341,4415 
Kušići4770,61282.762,03846,2815 
Kušići4780,03981.841,4636,6415 
Kušići4790,01702.761,7623,4815 
Kušići4800,04634.558,96105,5415 
Kušići4812,30432.274,522.620,5915 
Kušići4820,07731.516,1758,6015 
Kušići4830,82202.762,021.135,1915 
Kušići4840,33182.274,53377,3415 
Kušići4850,14447.581,99547,4215 
Kušići4860,08027.582,04304,0415 
Kušići4870,04007.582,00151,6415 
Kušići4880,74002.762,011.021,9515 
Kušići4890,16501.841,33151,9115 
Kušići4900,27879.206,751.282,9615 
Kušići4911,11903.411,791.908,9015 
Mana4920,10441.841,3896,1215 
Mana4930,11694.386,83256,4115 
Mana4940,01844.386,9640,3615 
Mana4950,08278.638,57357,2015 
Maskova4962,03301.516,111.541,1315 
Maskova4971,26943.054,811.938,8915 
Maskova4980,28781.516,12218,1715 
Maskova4991,24632.762,021.721,1515 
Maskova5000,75185.596,012.103,5415 
Maskova5010,10912.762,05150,6715 
Maskova5020,66172.274,52752,5215 
Maskova5031,00802.723,451.372,6215 
Maskova5040,06421.841,2859,1115 
Maskova5050,82562.576,841.063,7215 
Medovine5060,01491.841,6113,7215 
Medovine5070,27492.274,54312,6315 
Medovine5080,04239.206,86194,7215 
Medovine5091,34898.180,035.517,0215 
Medovine5100,33661.516,10255,1615 
Medovine5113,32752.762,024.595,3115 
Medovine5121,89681.841,351.746,3415 
Medovine5130,06877.581,95260,4415 
Medovine5141,24401.841,351.145,3215 
Medovine5150,80251.841,35738,8415 
Medovine5160,24961.516,11189,2115 
Medovine5170,03517.582,05133,0615 
Medovine5180,03027.582,12114,4915 
Medovine5190,37591.841,34346,0815 
Medovine5200,75521.841,35695,2915 
Medovine5210,45371.516,11343,9315 
Medovine5223,04902.350,133.582,7815 
Medovine5230,39732.762,02548,6815 
Medovine5240,92602.274,521.053,1015 
Medovine5250,99402.762,021.372,7215 
Medovine5261,76931.552,431.373,3615 
Medovine5270,12661.516,1195,9715 
Medovine5280,24497.581,99928,4115 
Medovine5291,09252.762,021.508,7515 
Medovine5300,37831.841,34348,2915 
Medovine5310,26827.581,991.016,7415 
Medovine5320,14347.582,01543,6315 
Medovine5330,83629.206,763.849,3515 
Medovine5341,70317.581,996.456,4415 
Medovine5351,79542.274,522.041,8415 
Medovine5360,09952.514,57125,1015 
Medovine5370,02597.581,8598,1915 
Medovine5380,04561.841,4541,9815 
Medovine5390,07567.582,01286,6015 
Medovine5403,50821.516,112.659,4115 
Medovine5411,86951.940,251.813,6515 
Medovine5420,25701.516,11194,8215 
Medovine5432,71611.537,442.087,9215 
Medovine5440,37095.596,011.037,7815 
Medovine5450,61661.516,10467,4215 
Medovine5460,35241.841,35324,4515 
Medovine5470,60652.274,53689,7515 
Medovine5480,54756.095,891.668,7515 
Medovine5490,03591.841,2333,0515 
Medovine5500,04748.168,14193,5815 
Medovine5510,02935.046,0873,9215 
Medovine5520,01261.841,2711,6015 
Medovine5530,15502.762,00214,0615 
Medovine5540,08652.761,97119,4615 
Medovine5550,24249.206,771.115,8615 
Medovine5560,07759.206,71356,7615 
Medovine5570,40132.762,02554,2015 
Medovine5581,14432.469,391.412,8615 
Medovine5590,06571.841,4060,4915 
Medovine5602,09122.274,522.378,2415 
Medovine5610,40581.516,12307,6215 
Medovine5625,07791.841,354.675,1015 
Medovine5633,41581.841,353.144,8415 
Medovine56412,18922.274,5213.862,2915 
Medovine5650,48262.762,02666,4815 
Medovine5661,11601.841,351.027,4715 
Medovine5670,38942.762,02537,7715 
Medovine5687,29382.022,727.376,6415 
Medovine5691,03131.841,35949,4915 
Medovine5700,29427.581,991.115,3115 
Medovine5710,33722.274,53383,4815 
Medovine5720,26492.274,52301,2615 
Medovine5730,74862.762,021.033,8215 
Medovine5740,69902.762,02965,3315 
Medovine5750,06802.274,5677,3315 
Medovine57624,88072.762,0234.360,5015 
Medovine57711,72452.762,0216.191,6515 
Medovine5780,19622.274,52223,1315 
Medovine5790,09452.274,50107,4715 
Medovine5800,51811.943,43503,4515 
Medovine5810,99091.841,35912,3015 
Medovine5821,17366.255,533.670,7415 
Medovine5830,25807.581,98978,0815 
Medovine5840,07947.581,99301,0115 
Medovine5850,47912.762,01661,6415 
Opaljenik5860,79602.762,021.099,2815 
Opaljenik5870,16242.274,51184,6915 
Opaljenik5880,67069.206,763.087,0315 
Opaljenik5890,10602.274,53120,5515 
Opaljenik5900,03472.761,9647,9215 
Opaljenik5910,40142.762,01554,3415 
Opaljenik5920,25452.762,00351,4715 
Opaljenik5930,165311.373,32940,0115 
Opaljenik5940,50002.762,02690,5115 
Opaljenik5950,05802.274,4865,9615 
Opaljenik5960,44509.206,762.048,5015 
Opaljenik5972,84502.617,233.723,0015 
Opaljenik5981,57542.762,022.175,6415 
Opaljenik5990,39147.581,991.483,8015 
Prilike6000,35352.599,77459,5115 
Prilike6010,624914.622,164.568,7015 
Prilike6020,02389.206,72109,5615 
Prilike6030,06042.762,0983,4115 
Prilike6040,06542.762,0890,3215 
Prilike6050,03782.451,3246,3315 
Prilike6060,03429.206,73157,4415 
Prilike6070,09823.610,69177,2915 
Prilike6080,010814.622,2278,9615 
Prilike6090,120512.998,09783,1415 
Prilike6100,109816.427,50901,8715 
Prilike6110,016114.622,36117,7115 
Ravna Gora6120,75107.581,982.847,0415 
Ravna Gora6130,13647.581,96517,0915 
Ravna Gora6142,44832.762,023.381,1315 
Ravna Gora6150,41812.762,02577,4015 
Ravna Gora6160,11172.762,04154,2615 
Ravna Gora6170,77222.762,021.066,4215 
Ravna Gora6180,32792.762,03452,8315 
Ravna Gora6190,01842.274,4620,9315 
Ravna Gora6200,18692.762,01258,1115 
Ravna Gora6212,97462.882,714.287,4515 
Ravna Gora6220,45732.880,38658,6015 
Ravna Gora6230,28873.411,78492,4915 
Ravna Gora6240,20622.762,03284,7615 
Ravna Gora6250,17112.762,01236,2915 
Ravna Gora6260,62051.516,12470,3715 
Ravna Gora6270,23677.582,00897,3315 
Ravna Gora6280,296011.373,341.683,2615 
Ravna Gora6290,1208460,6827,8315 
Ravna Gora6300,08807.582,05333,6115 
Ravna Gora6310,15589.206,74717,2115 
Ravna Gora6322,32912.762,023.216,5115 
Ravna Gora6331,80482.762,022.492,4515 
Ravna Gora6341,01382.762,021.400,0715 
Ravna Gora6350,76772.762,021.060,2015 
Ravna Gora6360,31852.762,01439,8515 
Ravna Gora6370,13232.762,06182,7115 
Ravna Gora6380,36871.516,11279,4915 
Ravna Gora6391,83742.762,022.537,4715 
Ravna Gora6400,73863.278,871.210,8815 
Ravna Gora6410,10302.762,04142,2415 
Ravna Gora6421,46427.581,995.550,7715 
Ravna Gora6430,18897.582,00716,1215 
Ravna Gora6440,17701.841,36162,9615 
Ravna Gora6491,63082.520,872.055,5215 
Ravna Gora6500,11693.411,80199,4215 
Ravna Gora6510,72322.894,281.046,5715 
Radaljevo6520,37739.206,761.736,8615 
Radaljevo6530,19819.206,76911,9315 
Radaljevo6540,55519.206,762.555,3415 
Radaljevo6550,080614.622,21589,2715 
Radaljevo6560,04102.274,6346,6315 
Rovine6570,16291.841,38149,9815 
Rokci6580,07653.411,76130,5015 
Rokci6590,55201.841,36508,2115 
Rokci6600,80601.841,35742,0615 
Sveštica6610,78701.841,35724,5715 
Sveštica6620,39262.762,02542,1815 
Sveštica6630,41302.762,01570,3615 
Sveštica6640,00479.206,3821,6415 
Sveštica6650,20212.274,52229,8415 
Sveštica6660,88812.274,521.010,0015 
Sveštica6670,81259.742,093.957,7315 
Sveštica6680,04631.841,2542,6315 
Sveštica6690,38732.762,02534,8715 
Sveštica6700,13062.762,02180,3615 
Sveštica6710,28882.762,02398,8415 
Sveštica6720,31132.762,03429,9115 
Sveštica6730,95612.036,25973,4315 
Sivčina6740,16409.206,77754,9515 
Sivčina6750,01509.206,6769,0515 
Sivčina6761,20591.841,351.110,2415 
Sivčina6770,04391.841,4640,4215 
Sivčina6780,02801.841,4325,7815 
Smiljevac6790,55442.762,01765,6315 
Smiljevac6800,30262.762,03417,8915 
Smiljevac6816,38453.788,3612.093,3915 
Smiljevac6821,12282.762,021.550,6015 
Smiljevac6832,03362.762,022.808,4215 
Smiljevac6840,37091.516,12281,1615 
Smiljevac6851,21457.581,994.604,1615 
Smiljevac6861,58662.274,521.804,3815 
Smiljevac6871,26432.274,521.437,8415 
Smiljevac6880,16553.411,78282,3315 
Smiljevac6890,12265.123,08314,0415 
Smiljevac6900,05082.762,0170,1615 
Smiljevac6910,08482.762,03117,1115 
Smiljevac6920,02049.206,8693,9115 
Smiljevac6930,08118.002,71324,5115 
Smiljevac6940,03853.411,6965,6815 
Smiljevac6950,02712.274,5430,8215 
Smiljevac6960,11157.581,97422,7015 
Smiljevac6970,026711.373,41151,8315 
Smiljevac6980,93373.177,931.483,6215 
Smiljevac6990,29317.581,991.111,1415 
Smiljevac7001,55534.663,503.626,5715 
Smiljevac7010,21659.206,74996,6315 
Smiljevac7020,02231.516,1416,9015 
Smiljevac7030,15997.581,99606,1815 
Smiljevac7040,13241.516,09100,3715 
Smiljevac7050,33133.915,58648,6215 
Smiljevac7060,18521.516,09140,3915 
Smiljevac7070,06387.581,97241,8715 
Smiljevac7080,49392.762,02682,0815 
Smiljevac7090,03853.411,6965,6815 
Čečina7100,03421.841,2331,4915 
Čečina7112,05802.274,522.340,4815 
Čečina7122,20002.762,023.038,2215 
Čečina7132,39042.274,522.718,5115 
Čečina7140,49672.762,03685,9515 
Čečina7151,47582.274,521.678,3715 
Čečina7161,21642.274,521.383,3615 
Čečina7170,21469.206,76987,8915 
Čečina7182,00869.336,479.376,6215 
Čečina7192,77181.516,112.101,1815 
Čečina7200,71353.411,791.217,1615 
Šarenik7210,87858.460,133.716,1115 
Šarenik7220,95282.762,021.315,8315 
Šarenik7230,38075.596,011.065,2015 
Šarenik7241,01307.581,993.840,2815 
Šarenik7250,37395.596,011.046,1715 
Šarenik7262,72831.841,352.511,8815 
Šarenik7270,71601.841,35659,2015 
Šarenik7281,71441.841,351.578,4115 
Šarenik7290,42461.841,36390,9215 
Šarenik7301,25627.581,994.762,2515 
Šarenik7310,60267.581,992.284,4515 
Šarenik7321,22802.762,021.695,8815 
Šume7330,051816.427,61425,4715 
Šume7340,18309.206,78842,4215 
Šume7350,199916.427,561.641,9315 
Šume7360,213114.622,151.557,9915 
Šume7370,07421.841,3768,3115 
Šume7380,042316.427,42347,4415 
Šume7390,27993.411,79477,4815 
Lisa7400,600510.708,083.215,1015 
Lisa7410,93701.679,08786,6515 
Lisa7420,11451.841,31105,4215 
Lisa7430,75807.581,992.873,5715 
Lisa7440,57214.529,141.295,5615 
Lisa7450,45765.596,001.280,3715 
Lisa7460,60005.596,021.678,8015 
Lisa7470,61385.596,011.717,4215 
Lisa7481,12902.274,521.283,9715 
Lisa7490,43892.274,53499,1415 
Lisa7510,50002.274,52568,6315 
Lisa7520,55002.274,53625,4915 
Lisa7530,092312.998,16599,8615 
Lisa7540,332912.998,112.163,5415 
Lisa7550,808512.297,564.971,2915 
Lisa7560,50704.614,261.169,7115 
Lisa7570,18451.679,08154,9015 
Lisa7580,36571.841,35336,6915 
Lisa7590,66181.679,09555,6115 
Lisa7600,54482.762,02752,3715 
Luke7612,87231.679,082.411,4115 
Luke7620,46211.679,07387,9515 
Luke7630,24881.679,10208,8815 
Luke7640,05551.841,2651,1015 
Luke7650,158212.998,101.028,1515 
Luke7660,02001.119,0011,1915 
Luke7670,09701.118,9754,2715 
Luke7680,00491.516,333,7115 
Luke7690,00881.119,324,9215 
Luke7700,00601.516,674,5515 
Luke7710,038811.373,45220,6415 
Luke7720,03001.516,0022,7415 
Luke7730,045512.998,02295,7115 
Luke7740,07805.241,15204,4115 
Luke7750,51771.794,78464,5815 
Luke7761,06512.274,521.211,3015 
Luke7770,13122.274,54149,2115 
Luke7780,04909.206,73225,5715 
Luke7790,17579.206,77808,8115 
Luke7800,036012.998,06233,9715 
Luke7810,03932.274,5544,6915 
Luke7820,20285.596,01567,4415 
Osonica7830,76761.118,92429,4415 
Osonica7840,45611.118,92255,1715 
Osonica7850,17601.118,9298,4615 
Osonica7860,26911.118,91150,5515 
Osonica7870,58071.118,93324,8815 
Osonica7884,25801.679,083.574,7615 
Osonica7890,71401.118,92399,4515 
Osonica7900,06622.274,4775,2915 
Osonica7910,14189.929,55704,0015 
Ukupno 665,7572    
  • Uvid u dokumentaciju: grafički pregled katastarskih parcela po katastarskim opštinama i spisak parcela po formiranim javnim nadmetanjima (kompleksima), koja su predmet izdavanja u zakup i na korišćenje, može se izvršiti u zgradi opštine IVANjICA, u kancelariji br 31 svakog radnog dana od 11 do 15 časova , kao i na veb prezentaciji Uprave za poljoprivredno zemljište.

Kontakt osoba Vladislav Ivković, tel. 065 89 11 592.

  • Zemljište iz ovog oglasa daje se u viđenom stanju.
  • Obilazak poljoprivrednog zemljišta, koje se daje u zakup i na korišćenje može se izvršiti:
KODanaOd (časova)
Bedina Varoš19.04.202110
Bratljevo19.04.202110
Brezova19.04.202110
Brusnik19.04.202110
Budoželja19.04.202110
Čečina19.04.202110
Dajići19.04.202110
Deretin19.04.202110
Dobri Do19.04.202110
Dubrava19.04.202110
Erčege19.04.202110
Gleđica19.04.202110
Gradac19.04.202110
Ivanjica19.04.202110
Komadine19.04.202110
Koritnik19.04.202110
Kosovica19.04.202110
Kumanica19.04.202110
Kušići19.04.202110
Lisa19.04.202110
Luke19.04.202110
Mana19.04.202110
Maskova19.04.202110
Medovine19.04.202110
Močioci19.04.202110
Opaljenik19.04.202110
Osonica19.04.202110
Preseka19.04.202110
Prilike19.04.202110
Radaljevo19.04.202110
Ravna Gora19.04.202110
Rokci19.04.202110
Rovine19.04.202110
Šarenik19.04.202110
Sivčina19.04.202110
Smiljevac19.04.202110
Šume19.04.202110
Sveštica19.04.202110
Vasiljevići19.04.202110
Vionica19.04.202110
Vrmbaje19.04.202110
Vučak19.04.202110
  • Ukoliko nakon raspisivanja Oglasa za javno nadmetanje za zakup i na korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini dođe do promena površine iz oglasa po bilo kom zakonskom osnovu, dalji postupak davanja poljoprivrednog zemljišta u zakup i na korišćenje će se sprovesti samo za tako utvrđenu površinu zemljišta.
  • Sve troškove koji nastanu po osnovu zakupa i korišćenja poljoprivrivrednog zemljišta u državnoj svojini snosi lice koje dobije to zemljište u zakup, odnosno na korišćenje.
  • Zemljište iz ovog Oglasa daje se u zakup i na korišćenje isključivo za poljoprivrednu proizvodnju, ne može se koristiti u druge svrhe.
  • Poljoprivredno zemljište u državnoj svojini grupisano u jedinice javnih nadmetanja označenih * i ** u tabeli tačke 1. ovog oglasa nije bilo izdato najmanje poslednje tri agroekonomske godine i nije bilo predmet korišćenja.
  • Zemljište iz ovog oglasa ne može se davati u podzakup.

II

– Uslovi za prijavljivanje na javno nadmetanje-

  1. Pravo učešća u javnom nadmetanju za davanje u zakup poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini ima:

-fizičko i pravno lice koje je upisano u Registar poljoprivrednih gazdinstava i nalazi se u aktivnom statusu najmanje tri godine.

  • Pravo učešća u javnom nadmetanju za davanje na korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini za brojeve jedinica javnih nadmetanja označenih * i ** u tabeli tačke 1. ovog oglasa ima:

-za brojeve jedinica javnih nadmetanja označenih * u tabeli tačke 1. ovog oglasa ima fizičko i pravno lice koje je upisano u Registar poljoprivrednih gazdinstava i nalazi se u aktivnom statusu;

-za brojeve jedinica javnih nadmetanja označenih ** u tabeli tačke 1. ovog oglasa ima pravno lice i preduzetnik koje je upisano u Registar poljoprivrednih gazdinstava i nalazi se u aktivnom statusu, koje je u svojstvu pretežne delatnosti registrovano ili ima u osnivačkom aktu navedenu energetsku delatnost propisanu zakonom kojim se uređuje oblast energetike, a za čije obavljanje se koriste obnovljivi izvori od biomase i stočarstva i da u roku od tri godine od dana zaključenja ugovora o korišćenju zemljišta dostavi dokaz o pribavljenoj upotrebnoj dozvoli za energetski objekat za čiji rad se planira korišćenje obnovljivih izvora od biomase koji glasi na ime lica sa kojim je zaključen ugovor o korišćenju, u suprotnom ugovor prestaje da važi, a Registrovanom poljoprivrednom gazdinstvu se utvrđuje pasivan status .

  • Postupak javnog nadmetanja sprovodi se elektronskim putem, preko veb-aplikacije za sprovođenje javnog nadmetanja – https://gp.upz.minpolj.gov.rs/InzemBid(u daljem tekstu: Aplikacija) koja se nalazi na zvaničnoj veb-prezentaciji Uprave za poljoprivredno zemljište.
  • Postupak javnog nadmetanja održava se ako je blagovremeno dostavljena najmanje jedna uredna prijava na javni oglas u Aplikaciji za sprovođenje javnog nadmetanja i ako se dostavi dokaz o uplati depozita za svako javno nadmetanje pojedinačno.
  • Ponuđač je dužan da zajedno sa prijavom za javno nadmetanje dostavi dokaz o uplati

depozita u tačnom dinarskom iznosu navedenom u tabeli tačke 1. ovog oglasa, za svako javno nadmetanje pojedinačno, na račun opštinske uprave IVANjICA broj: 840-745151843-03, osim ako je za jedinicu javnog nadmetanja utvrđen iznos depozita manji od 1.000 dinara, ponuđač ne mora da uplati depozit i dostavi dokaz radi učešća na javnom nadmetanju za tu jedinicu javnog nadmetanja.

  • Svim ponuđačima, osim najpovoljnijem, uplaćeni depozit će se vratiti nakon javnog nadmetanja. Najpovoljnijem ponuđaču depozit će biti uračunat u godišnju zakupninu. Ako najpovoljniji ponuđač odustane, najpovoljnijim ponuđačem smatra se lice koje je sledeće po redu na rang listi ponuđača. U slučaju da najpovoljniji ponuđač odustane od svoje ponude depozit se ne vraća.
  • Najpovoljniji ponuđač jeste ponuđač koji ispunjava uslove za zakup i korišćenje poljoprivrednog zemljišta iz zakona kojim se uređuje poljoprivredno zemljište i ponudi najvišu cenu zakupa za jedinicu javnog nadmetanja.
  • Ako se za jedinicu javnog nadmetanja prijavi više učesnika koji ispunjavaju uslove za zakup i korišćenje poljoprivrednog zemljišta i koja su ponudila najvišu cenu zakupa u istom iznosu, daje se u zakup onom ponuđaču čija je prijava prva pristigla u Aplikaciju.
  • Pravo zakupa i korišćenja poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini nemaju pravna i fizička lica upisana u Registar poljoprivrednih gazdinstava koja:
  • su u pasivnom statusu;
  • nisu ispunila sve obaveze iz prethodnih ili tekućih ugovora o zakupu poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini;
  • su izvršila ometanje poseda poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini;
  • su narušavala nesmetano odvijanje bilo kog dela postupka javnog nadmetanja prilikom davanja poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini u zakup;
  • su bespravno koristila poljoprivredno zemljište u državnoj svojini;
  • su dala zakupljeno poljoprivredno zemljište u državnoj svojini u podzakup.

III

– Dokumentacija za prijavljivanje na javno nadmetanje –

  1. Ispunjenost uslova za prijavljivanje na javno nadmetanje za zakup poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini ponuđač dokazuje sledećom dokumenatacijom:

– za fizičko lice:

-potvrda o aktivnom statusu iz Registra poljoprivrednih gazdinstava za tri godine;

-lična karta ili očitana lična karta za lične karte sa čipom.

– za pravno lice:

-potvrda o aktivnom statusu iz Registra poljoprivrednih gazdinstava za tri godine;

-izvod iz privrednog registra (ne stariji od šest meseci).

  • Ispunjenost uslova za prijavljivanje za korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini za poljoprivrednu proizvodnju za brojeve jedinica javnih nadmetanja označeni * u tabeli tačke 1. ovog oglasa ponuđač dokazuje sledećom dokumenatacijom:

-za fizička lica ličnom kartom ili očitanom ličnom kartom za lične karte sa čipom i potvrdom o aktivnom statusu u Registru poljoprivrednih gazdinstava ;

– za pravna lica izvodom iz privrednog registra (ne stariji od šest meseci) i potvrdom o aktivnom statusu u Registru poljoprivrednih gazdinstava;

  • Ispunjenost uslova za prijavljivanje na javno nadmetanje za korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini za proizvodnju energije iz obnovljivih izvora od biomase i stočarstva ponuđač za brojeve jedinica javnih nadmetanja označenih ** u tabeli tačke 1. ovog oglasa dokazuje sledećom dokumenatacijom:

-potvrdom o aktivnom statusu u Registru poljoprivrednih gazdinstava;

-izvodom iz privrednog registra (ne stariji od šest meseci), odnosno osnivačkim aktom kao dokaz da je registrovano za energetsku delatnost za čije obavljanje se koriste obnovljivi izvori od biomase i stočarstva.

Ponuđač se prijavljuje i prilaže skeniranu, odnosno fotografisanu dokumentaciju kojom dokazuje ispunjenost uslova za ostvarivanje prava zakupa i korišćenja putem Aplikacije , i to:

  1. za zakup poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini dokumentaciju navedenu u delu III tačka 1. ovog oglasa i dokaz o uplati depozita;
  2. za korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini za poljoprivrednu proizvodnju dokumentaciju navedenu u delu III tačka 2. ovog oglasa;
  3. za korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini za proizvodnju energije iz obnovljivih izvora od biomase i stočarstva dokumentaciju navedenu u delu III tačka 3. ovog oglasa;

Ponuđač odgovara za tačnost podataka koje unosi u Aplikaciju, kao i za verodostojnost isprava koje prilaže, a koje moraju da budu čitljive.

IV

– Rok za podnošenje prijave –

Rok prijavljivanje i podnošenje dokumentacije u Aplikaciju je do 15:00 sati, dana 21.04.2021. godine.

Nepotpune prijave neće se razmatrati.

Jednom podneta prijava sa ponudom ne može se menjati.

V

– Javno nadmetanje –

Otvaranje ponuda za davanje u zakup i na korišćenje zemljišta iz dela I. tačke 1. ovog oglasa održaće, i to:

KODanaPočetak u (časova)
Bedina Varoš29.04.202111:00
Bratljevo29.04.202111:00
Brezova29.04.202111:00
Brusnik29.04.202111:00
Budoželja29.04.202111:00
Čečina29.04.202111:00
Dajići29.04.202111:00
Deretin29.04.202111:00
Dobri Do29.04.202111:00
Dubrava29.04.202111:00
Erčege29.04.202111:00
Gleđica29.04.202111:00
Gradac29.04.202111:00
Ivanjica29.04.202111:00
Komadine29.04.202111:00
Koritnik29.04.202111:00
Kosovica29.04.202111:00
Kumanica29.04.202111:00
Kušići29.04.202111:00
Lisa29.04.202111:00
Luke29.04.202111:00
Mana29.04.202111:00
Maskova29.04.202111:00
Medovine29.04.202111:00
Močioci29.04.202111:00
Opaljenik29.04.202111:00
Osonica29.04.202111:00
Preseka29.04.202111:00
Prilike29.04.202111:00
Radaljevo29.04.202111:00
Ravna Gora29.04.202111:00
Rokci29.04.202111:00
Rovine29.04.202111:00
Šarenik29.04.202111:00
Sivčina29.04.202111:00
Smiljevac29.04.202111:00
Šume29.04.202111:00
Sveštica29.04.202111:00
Vasiljevići29.04.202111:00
Vionica29.04.202111:00
Vrmbaje29.04.202111:00
Vučak29.04.202111:00

Nakon isteka roka za prijavu iz dela IV ovog oglasa, a pre dana određenog za otvaranje ponuda iz dela V ovog oglasa, nadležni organ jedinice lokalne samouprave utvrđuje ispunjenost uslova za ostvarivanje prava zakupa i korišćenja svih podnosilaca zahteva na osnovu dokumentacije priložene u Aplikaciji.

Na dan otvaranja ponuda, iz dela V ovog oglasa, iz Aplikacije se prema visini ponude automatski formira rang lista ponuđača za koje je utvrđeno da ispunjavaju uslove za zakup i korišćenje poljoprivrednog zemljišta.

Rang lista ponuđača objavljuje se na zvaničnoj veb – prezentaciji Uprave za poljoprivredno zemljište i sadrži spisak lica koji ispunjavaju uslove za ostvarivanje prava zakupa i korišćenja poljoprivrednog zemljišta rangiranih prema visini ponude, vreme dostave zahteva i spisak lica koji ne ispunjavaju uslove za ostvarivanje prava zakupa poljoprivrednog zemljišta.

VI

– Plaćanje zakupnine –

Zakupnina će biti preračunata u evre po srednjem kursu Narodne banke Srbije na dan otvaranja ponuda .

Zakupnina se plaća unapred u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu Narodne banke Srbije na dan uplate.

VII

– Uplata zakupnine i sredstva obezbeđenja plaćanja –

Najpovoljniji ponuđač je u obavezi da u roku od 8 dana od pravnosnažnosti odluke dostavi dokaz o uplati zakupnine u iznosu utvrđenom pravosnažnom odlukom o davanju u zakup poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini, umanjenom za iznos uplaćenog depozita, koje će dostaviti Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede preko opštinske uprave opštine IVANjICA.

Ukoliko je period zakupa duži od jedne godine, zakupnina se plaća najkasnije do 30.septembra za svaku narednu godinu zakupa, a uz uplatnicu za prvu godinu zakupa potrebno je dostaviti i :

  • garanciju poslovne banke u visini godišnje zakupnine poljoprivrednog zemljišta ili
  • ugovor o jemstvu između Ministarstva kao poverioca i pravnog lica kao jemca ili
  • dokaz o uplati depozita u visini jedne godišnje zakupnine kao sredstvo obezbeđenja plaćanja zakupnine, a koji će se u slučaju redovnog plaćanja računati kao plaćena zakupnina za poslednju godinu zakupa

Ovu odluku objaviti na veb prezentaciji Uprave za poljoprivredno zemljište, u dnevnom listu/službenom glasilu jedinice lokalne samouprave/lokalnom listu/ na oglasnoj tabli opštinske uprave IVANjICA i mesnim kancelarijama, i na veb prezentaciji opštine IVANjICA, s tim što će se rok za podnošenje prijave računati od dana objavljivanja na veb prezentaciji Uprave za poljoprivredno zemljište.

REPUBLIKA SRBIJA

OPŠTINA IVANjICA

Predsednik opštine

Broj: 320-13-3                                                                                                           Predsednik opštine

Dana: 12.04.2021. godine

Momčilo Mitrović

О Аутору

Penelope